Juhtkiri: Süvariigi sisemised

30.08.2020 19:10
Anne-Mari Alver
Kommentaarid
1
Foto:

Selles ametis on kantud nuga ja tulirelva, sellelt tööpostilt on mindud kloostrisse ning satutud kriminaaluurimise alla. Sellel töökohal töötanud inimene on oma loomingus väljendanud elukogemust, et korrakaitsja ja pätt tajuvad elu üsna sarnaselt. Minevikus tehtud atentaat on samuti reaalsus.

Selline imeliste juhtumistega töökoht on Eesti Vabariigis siseministri amet. Nuga kandis Kaido Kama, luba tulirelva kandmiseks on olnud mitmel siseministril. Kloostrisse läks Lagle Parek, pätikirjanduse korüfee on Andres Anvelt. Kriminaal­uurimise all on olnud Edgar Savisaar ning ka atentaadi on just tema üle elanud.
Keerulised rahaasjad varitsevad ka praeguse siseministri radadel. Seda nii tema enese minevikus kui ka tema rahandusministrist poja praegustes ettevõtmistes.
Sõnakalt siseministrilt, kes tuli võimule lubadusega süvariigi varjatud soppidele valgust heita, ootaks sellistel puhkudel kindlavormilisi ning tõenditega varustatud tunnistusi. Umbes sama kindlaid, nagu on tema arvamusavaldused näiteks Maarjamäe memoriaali ja Linnahalli lammutamise kohta, ajakirjanike, naiste ja naistearstide ning paljude teiste gruppide kohta. Ikka nendel teemadel, mille eest ta otseselt ei vastuta.
Tahaks kuulda midagi ka vägi­vallaennetuse teemal, sest see on otseselt sise­ministri töömaa. Muidu tundub, et minister ei saanud kätte süvariiki, vaid vastupidi – süvariik neelas tema.Vaadatud 544 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
see

on nii, et süvariiki on aastaid ehitatud ja kujundatud ja seda paari aastaga ei likvideeri. Kuid varem või hiljem saadakse ka sellest jagu.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi