Juhtkiri: Taksomaffia kulukad tulemused

03.10.2021 22:10
Reet Kudu
Kommentaarid
9
Foto:

Kunagised suured „taksosõjad“ on ammu minevik. Tallinna lennu- ja bussijaamas laiutavad ainult teatud kindla firma taksod.

Ülejäänud redutavad kusagil nurga taga ja neid peaks väsinud reisija eraldi tellima ja seejärel tikutulega taga otsima. Loomulikult ta seda enamasti ei tee, sest (maailma parima?!) lennujaama ees ootavad teoreetiliselt saabujat  maailma parimad ja viisakamad taksojuhid, kes ainsana sinna seisma lubatud. Mis sellest, et kodust odavfirmat tellides on mu sõit lennujaama alati vähemalt kolmandiku võrra odavam kui tagasi saabudes.
Ka 22. septembri õhtul olen liiga õnnelik, et lõpuks ometi reisilt tagasi, ega viitsi hakata odavfirmaga jändama. Jultunud taksojuht lisab  suure portsu nukrat ehmatust. Selgub, et pealinna esindustaksos, mis on Tallinna visiitkaardiks, puuduvad mündid. Kuna taksojuhil tagasiandmiseks raha pole, siis oleks sõit hoobilt juba poole kallim kui mu lemmikfirmaga, mida saab vaid telefoniga lennujaama tellida. Jalad ja hing valutavad,  karjatan: „Kuulge, see on väljapressimine, kirjutan teie taksonumbri üles!“ Nüüd meenub  araks ja viisakaks muutunud taksojuhile paugupealt, et maksta saab ka pangakaardiga ja lõpuks leiab ta isegi mingi rahatähe tagasiandmiseks. Kojujõudmise rõõm on igal juhul täielikult rikutud, covidipassi omamise uhkus on samuti kadunud.
Kas ei võiks linnavõimud, need peatsed ja valitud, lõpuks ometi ka taksonduses korra majja lüüa, et Eestisse saabujaid ei teenindaks kõige jultunumad ja rahaahnemad?Vaadatud 801 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Melantiine Mäda

Oh seda imelist vanalehma sygist !!!

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi