Juhtkiri: Tallinna liiklus ajab hulluks?

14.05.2023 23:10
Birgit Padur
Kommentaarid
5
Foto:

Üldjuhul olen oma tegemised saanud sättida nõnda, et autot pole mul vaja igapäevaselt kasutada juba mõned aastad. Seega ei pea ma ka pidevalt istuma liiklusummikutes, mis oli aastaid tagasi üsna paratamatu. Siiski on praegu Tallinnas toimuv üsna kaootiline ja viimaste uudiste kohaselt kestab selline olukord aasta lõpuni.

Olude sunnil pidin ringi liikuma ka 9. mail, millest kirjutasid mitmed teisedki väljaanded. Tavapärased 15-20 minutit kestvad sõidud võtsid aega 50 või rohkem minutit. Seda võis isegi mõnevõrra eeldada, aga näiteks eelmine nädal lennujaama kandis Tartu maantee parandustööd oleks võinud toimuda küll nädal varem, kui oli koolivaheaeg ning inimesi ilmselgelt vähem liikvel. Ühistransport pole ka eriline alternatiiv ning jalgrattaga liikumise peale saab mõelda nüüd, kus ilmad paremad. Siiski, ka see pole igal pool linnas hea alternatiiv puuduvate rattateede pärast.
Linnapea Mihhail Kõlvart rääkis pressikonverentsil, et linnal oli valik, kas püüda suuremad objektid remontida nelja aasta jooksul või püüda lahendada neid probleeme kahe aasta jooksul. Aga suures plaanis poleks liiklusolukord nelja aasta jooksul olnud praegusest palju parem. Parem elame valu üle kahe aasta jooksul, kui et asi venib kolm-neli aastat.
Seega arvestame, et teatud kelleaegadel pole mõistlik kokkuleppeid teha ning võimaluselt loobume sõitudest, sest muidu võib lihtsalt hulluks minna.

Vaadatud 606 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Tölbart töllitab

Tölbarti mahvia ajab oma asja...

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi