Juhtkiri: Teine bioloog Kadriorus!

05.09.2021 23:10
Anne-Mari Alver
Kommentaarid
3
Foto:

Teisipäeval valiti Riigikogus teisel katsel presidendiks Alar Karis. Suure tõenäosusega on tegu Eesti jaoks pigem hea valikuga – president on tark mees, mitmekülgse töökogemuse ja avatud maailmapildiga.

Väärib aga märkimist, et Eestil on juba teine president, kellel on hea ettekujutus ning korralik haridus loodusteaduslikel teemadel. Nii Kersti Kaljulaidil kui ka Alar Karisel on pagasis nii loodusehuvi kui ka teadmine sellest, mis toimub laborite seinte vahel. Bios logos ehk teadmised elust on mõlemale omased.
Oleme rohkem harjunud, et suured riigijuhid on õigusalase taustaga. Nii ka maailmas – juristid on nii Joe Biden kui ka naabrimehed Vladimir Putin, Sauli Niinistö ja Egils Levits, samuti  häälekavõitu Victor Orban. Leedu president Gitanas Nauseda on majandusmees, õppis tööstusökonoomikat. Jurist on ka Eesti peaminister Kaja Kallas.
Eestlased Kersti Kaljulaid ja Alar Karis on pädevad ka õiguses ja majanduses. Esimene töötas pikalt Euroopa Kontrollikojas, teine on olnud riigikontrolör. Juhikohti on mõlemale jagunud läbi elu.
On aga igati meeldiv, et eriti neil aegadel, kui füüsiline ellujäämine on igapäevaste aruteluteemade hulgas, juhivad riiki inimesed, kelle jaoks elu olemus on lisaks sõnadevahule või paragrahvide rägastikule ka teaduslikult seletatav nähtus.Vaadatud 566 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Künekoloogid Gadriorgu !

Eha Võrk võiks võtta positsioone.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi