Juhtkiri: Vee ääres jälgi lapsi nagu kull!

11.07.2021 22:10
Ketlin Rauk
Kommentaarid
3
Foto:

Lapsepõlves veetsin suved sageli sugulaste juures maal. Seal oli - ja on muidugi tänini - väike järv, kus oli tore suplemas käia, kallastelt savi korjata ja sellest kujukesi vormida.

Mul oli maal omavanune sõbranna, kellega koos sageli aega veetsime. Kord tuli meil mõte ujuma minna. Mõeldud-tehtud, kellelegi meil seda mainida meeles ei olnud. Lihtsalt läksime ja hullasime vees, oli tore ja lõbus. Aga pärast olid minu sugulased ja sõbranna vanavanemad meie peale kangesti pahased. Ma ei mõistnud, mispärast. Me ju lihtsalt solberdasime vees, egas me sügavale läinud!
Nüüd, ligi kolmkümmend aastat hiljem, mõistan sugulaste pahameelt muidugi suurepäraselt. Igal suvel juhtub lastega vee ääres õnnetusi, tänavugi juba on uppunud kaks last. See on nii õudne! Lapsevanemana tean ise ka suurepäraselt, et mitmel lapsel vee ääres silma peal hoidmine ei ole üldse mitte kerge. Kuid see on ülioluline. Lastel puudub ohutunnetus ning hea ujumisoskus võib mõnel juhul isegi kahjuks tulla - minnakse liiga uljaks, arvatakse, et “minuga ei juhtu küll midagi”. Seega tuleb rannas olles unustada näiteks telefonis istumine, lastel alati kullipilk peal hoida ja teha neile ühtlasi varakult selgeks, et sellised salaja omapead ujumaskäimised ei lähe kohe üldse mitte.Vaadatud 374 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Vetevana hoiatab

Veel rohkem tuleb järgida ajakirjanike tegemisi. Tindisolkijad on kuumaga aktiviseerunud.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi