Kas tegu on sõbra, armukese või peikaga?

19.02.2023 22:30
Helen Mandel Illustreeriv foto
Kommentaarid
3
Foto:

Karinil on raske aru saada, mis tema ja Raimondi vahel toimub. On see suhe? Või ei ole?

Kui Karin läks oma uuele töökohale ühes Eesti suures meediamajas, sattus tema laud olema lähestikku kena meeskolleegi omaga. Karinil polnud midagi selle vastu, et too varsti ka juttu ajama tuli.
Raimond osutus meeldivaks vestlejaks ning kui mõlemad olid vahepeal ka veidi tööd teinud, tuli ta Karinit lõunale kutsuma.
“Arvasin algul, et ju me läheme mingi suurema kambaga, aga kokkuvõttes olime ainult kahekesi,” räägib Karin. “Ilm oli ilus ja kuna me läksime sööma toimetusest natuke kaugemale, oli üksiti ka tore jalutuskäik. Minul oli küll hea meel, et olin kohe esimesel tööpäeval nii laheda kolleegiga kohtunud.”

Mõistliku jutu juurest läheduseni
Kahel järgneval päeval töötas Raimond kodukontoris ja Karin veendus, et uus töökoht on igas mõttes hea valik – inimesed tundusid olevat rõõmsameelsed ja positiivse suhtumisega nii töösse kui ka üksteisesse.
Kui Raimondil jälle kontoripäev oli, jõudis ta pea kohe ka Karini laua juurde. Andis teada, et lõunale ta täna ei jõua, aga õhtul võiks majalähedases vinoteegis veidi istuda.
Karin oli üllatunud, kuid nõustus kohe. Õhtud kippusidki üksildased olema, sest viimane suhte moodi kooslus oli lõppenud juba kuid tagasi – see oli ka põhjus, miks Karin maakonnast pealinna kolis ja üksiti ka uue töökoha otsis. Vaatamata kõrgematele üürihindadele oli Karin rahul – ka palk oli Tallinnas kõrgem ning üldse tundus elu võimalusterohkem. Kena kolleegiga vinoteeki – see kõlas ka igati rõõmustavalt.
Veini juues selgus, et Karinil ja Raimondil on palju ühist. Näiteks sarnane muusika- ja filmimaitse. Ja et mõlemad on n-ö vabad ja kumbki ei kiirusta end kellegagi siduma – enne tahaks ikka võimalikku partnerit tundma õppida ja end üles töötada ja üleüldse.
Kuidas sellise mõistliku jutu juurest käehoidmise ja kirglike suudlusteni jõuti ning lõppkokkuvõttes Raimondi kodus teineteise embustesse põimuti, ei saa Karin praegugi aru.
“Raimond ütles, et tema ei saanud ka aru… Ja siis me lihtsalt leppisime kokku, et see meeldib meile,” tunnistab naine.

„Kas te käite?”
Tööl oli kõik nagu ennegi. Mõlemad said oma tööga hästi hakkama ning vabamatel hetkedel oli Raimondil alailma asja Karini laua juurde. Ka lõunatamas käidi võimalusel koos.
Vaba aega veedeti samuti peamiselt koos. Kas Raimondi juures, kes elas koos emaga, keda enamasti küll kodus polnud või Karini väikesel üüripinnal.
Kui Raimondi ema korra kodus oli, piisas talle eesnimedega tutvustamisest täiesti. Ta naeratas ta Karinile sõbralikult ja ütles enne välja kiirustamist, et eilne pajaroog on külmkapis, olgu noored kenad ja söögu see ära.
Karin ei osanud hiljem sellele mõeldes seisukohta võtta. Aga kõik tundus ikkagi korras olevat ja pajaroog oli ka maitsev.
“Kas te käite?” küsis korra üks kolleegidest.
“Natuke vist jah,” vastas Karin ja kolleegile piisas sellest vastusest täiesti.
Aga Karinil endal jäi midagi kripeldama. Talle tundus, et oli kogemata öelnud välja midagi olulist.
“See… natuke käimine… see tundus liiga täpne,” arutleb ta mõtlikult.

Keeruline olukord
Nüüd püüabki noor naine aru saada, mis tema ja kolleeg Raimondi vahel toimub.
“Meil on mõnus olevik. Koos olla on hea. Samas pole Raimond mulle kordagi oma tunnetest rääkinud.
Me räägime palju ja meil on koos huvitav, aga me räägime pigem kultuurist ja oma tööst, mitte isiklikest asjadest…”
Karin on mõelnud, et nende kõige isiklikum jutt saigi vist räägitud tol esimesel vinoteegikülastusel, kus mõlemad kinnitasid, et ei kiirusta end kellegagi siduma.
“Nüüd aga tunnen, et olen emotsionaalselt veidi keerulises olukorras,” arutleb naine. “Raimondiga on mõnus nii tööl, vabal ajal kui ka voodis. Aga ma ei taha olla mingi “mängurikkuja”, kes hakkab teisele mingit täiendavat lähedust peale suruma.
Tahaksin, et tema võtaks julguse ja vastutuse ja näiteks räägiks sellest, mida ma tema jaoks tähendan…”
Väga vaikselt lisab naine, et ta loodab, et ikka tähendab, mitte pole “lihtsalt mugavalt käepärane”.
Ka seksi teemal pole Karin söandanud näiteks võimalikust lapsevanemateks saamist teemaks võtta. Tema kasutab tablette, Raimond ei kasuta midagi. Kas see on hoolimatus või lootus, seda naine ei tea.
“Olen mõelnud, et ma ei tohiks Raimondisse liiga ära armuda, aga ma vist ei saanud sellega hakkama. Nüüd aga olen natuke murelik, sest ma ei saa justkui aru, kes me teineteisele oleme…” räägib ta.

Vaadatud 1202 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Timbu

Meie suurimad sõbrad on varglikud kesikud. Neil on nii armsalt ausad silmad.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi