Kas valida pesumasin ja kuivati või pesumasin kuivatiga?

24.03.2021 13:10
Kommentaarid
2
Foto:

Pesumasinad ja kuivatid muudavad koduse majapidamise kordades kergemaks, ent sobiva stiili ning funktsionaalsusega masina välja valimine võib üsna keeruliseks osutuda. Järgnevalt toome välja mõned levinumad punktid, mida pesumasina ja kuivati soetamisel silmas pidada.

Pesumasin kuivatiga

Kaks ühes kuivatiga pesumasin on üha populaarsem ja enamasti on tegu esimese sammuga kuivati kasutamise suunas. Toome järgnevalt välja kuivatiga pesumasina eelised ja puudused.

Kuivatiga pesumasina eelised

Pesumasin koos kuivatiga sobib eelkõige pisemasse korterisse või väikese vannitoaga elamisse, kus napib ruumi eraldi kuivati või pesuresti paigutamiseks. Tegemist on praktilise lahendusega, mis jõuab vaid paari tunniga määrdunud riided ära pesta ja kuivatada, et need koheselt taas kasutusse võtta. Selline lahendus on eriti mugav just lastega perede hulgas.

Kuivatiga pesumasina miinused

Suurim miinus kuivatiga pesumasina puhul on asjaolu, et selle suutlikkus pesu pesta ja kuivatada on erinev. Näiteks kui pesumasina suutlikkus pesu pesta on 9 kilogrammi, aga kuivatada 6 kilogrammi, siis tuleb pärast pesemist ja enne kuivatamist osa pesu masinast välja võtta ja kuivatada kas hiljem või eraldi. Seevastu kahe eraldi masina puhul saab valida sama jõudlusega pesumasina ja kuivati.
Samuti võib miinuseks lugeda asjaolu, et kahte funktsiooni ei saa kasutada korraga. Lisaks tuleks kaks ühes masinat ostes kontrollida energiamärgist, sest reeglina on need masinad suured vee- ja elektritarbijad.
Pesumasin koos kuivatiga on aga kindlasti hea lahendus, kui oled eelnevalt veendunud, et masina võimekus on sinu jaoks sobiv ning kahte eraldi kodumasinat ei ole võimalik näiteks ruumi puuduse tõttu soetada.Pesumasina valimine

Kui sinu kodus on piisavalt ruumi, siis on võimalik soetada kaks eraldi masinat, mis annavad rohkem võimalusi ja vabadust.
Pesumasina valimise puhul tuleb esmalt selgeks teha, kas soovitakse eest- või pealtlaetavat masinat. Eestlaetavad pesumasinad on tavaliselt suurema mahu ja madala vibratsioonitasemega. Pealtlaetav pesumasin on oluliselt kitsam ning mahub seetõttu ka väiksemasse ruumi. Lisaks ei pea sellise masina ees olema piisavalt ruumi, sest pesu masinasse panemine toimub masina pealt. Seejuures tuleb aga arvestada, et pealtlaetav masin mahutab vähem pesu kui eestlaetav.

Pesumasina valikul tuleb kaaluda järgmisi omadusi:

  • Mahutavus. Enamasti pakutakse pesumasinaid mahutavusega 3–10 kg. Mõtle enne ostu läbi, kui palju pesu sa tavaliselt pesed ning tee selle järgi otsus.
  • Energiatõhusus. Kõige väiksema energiatarbega on A-klassi pesumasinad ning A+++ klassi masinad kõige energiasäästlikumad. Kui soovid väiksemaid arveid, siis tasub valida energiasäästlik masin.
  • Veekulu. Kui pealtlaetav masin pole sundvalik, tasub teada, et üldiselt kasutavad need rohkem vett kui eestlaetavad pesumasinad, sest täituvad pesu pesemiseks ja loputamiseks täielikult veega.
  • Tsentrifuug. Kõige võimsamatel pesumasinatel võib see ulatuda isegi 1600 pöördeni minutis, standardkiirus on 600 kuni 1200 pööret minutis. Mida kõrgemad on pöörded, seda kuivemaks saab pesu.
  • Müratase. Kui elad väikeses korteris ja pesumasin töötab tihti, siis suure tõenäosusega soovite vaikset pesumasinat. Sellisel juhul tuleks valida masin, mille müratase ei ületa 50 dB. Eriti vaikselt töötab invertermootor, mis on ka kõige vastupidavam ja pikaealisem.
  • Pesuprogrammid. Hinda enda vajadusi (kiirpesu, antiallergiline pesuprogramm, käsipesu jt) ja veendu nende programmide olemasolus.

Kuivati valimine

Üks peamisi argumente uue kuivati ostmisel on energiatõhusus. Pikaajaliselt on võimalik kõige rohkem säästa kuivatiga, mis töötab innovatiivse soojuspumba tehnoloogial – reeglina on need küll kõrgema hinnaga, kuid kasutavad võrreldes teiste kuivatitega pea kaks korda vähem energiat. Sellise tehnoloogia abil saavutatakse kõrgeim energiatõhususe tase A+++. Tehnoloogia teine eelis seisneb selles, et pesu ei kortsu peaaegu üldse, mistõttu on hiljem tunduvalt lihtsam pesu triikida. Lisaks jätab soojuspumbaga kuivati pesu tuntavalt pehmemaks ning kaitseb kangast kahjustumise või kokkutõmbumise eest.

 

 

 

Vaadatud 1216 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Moodne Kodu

Parim lahendus on ahv - ro eestimaalasest ori.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi