Kesklinna inimesed: russofašismi sümbol peab Tallinnast kaduma!

30.01.2024 14:25
NT
Kommentaarid
11
Foto:

Nelli Teataja küsitles Eesti kodakondsust omavaid kesklinna inimesi ning 100% vastanutest olid seda meelt, et Stockmanni ristmikul olev viisnurk on jälk ja peab kaduma. “Ühtegi russofašismi sümbolit ei taha enam näha. Maha võtta!” ütleb pensionär Märt.

Tallinna Ülikooli tudeng Kristi ei mõista samuti, miks ta punasümbolit iga päev nägema peab. "See on terrori sümbol. Terrori, mille all kannatas terve meie rahvas. Reaalselt rööviti ja tapeti inimesi ning saadeti neid orjalaagritesse. See maja ja ka piirkond ei jää millestki ilma kui see õudus ära koristataks. Praegu jääb mulje nagu see mingil määral legaliseeriks punaterrorit, et nagu miski oli ju selles tore või nii. Ei olnud," sõnab ta.

Pensionär Sillel võtab teemast rääkimine silmad niiskeks: "Mu perele on need tõprad nii palju halba teinud, et seda ei saa, ega tohi unustada. Muidu võib see jubedus korduda.  Aga taolist meeldetuletajat ma näha ei taha! See asi seal katusel ju pigem on nagu okupantide rõõmutähis. Selle asjanduse koht on ajaloomuuseumi hoovis, kus istuvad ka muud puuslikud, Kingissepad ja Leninid."

Mahavõtmine poleks raske kui kultuuriminister Jaak Allik oma määrusega tervet Dvigateli elamukvartalit kultuurimälestiseks tembeldanud poleks. Aasta siis oli 1997. Põhjus, miks Stalini-ajal paberile pandud ja 1957. aastal valminud monstrum kulturnikul härduspisara silma tõi, võib seisneda Alliku enda padupunases minevikus. Mees liitus kommunistliku parteiga 1971. aastal ning nautis staatusega kaasnenud nomenklatuurlikke privileege võiduka lõpuni ehk Nõukogude Liidu kokkuvarisemiseni.

Sealt edasi kaevas mees karjääri Koonderakonnas, Rahvaliidus ning hiljem ka Sotside ridades. On lõbus fakt, et Alliku vanemad olid tuntud megakommunistid Hendrik Allik ja Olga Lauristin.


Parteipilet avas Alliku eluteel nii mõnedki uksed

NLKP liige 1971 - 1991

Aastatel 1977–1981 oli Jaak Allik Eesti NSV Kultuuriministeeriumi Teatrite Valitsuse juhataja 

1987 – Pälvis Eesti NSV teenelise kunstitegelase auhinna

1988. aastal Eesti NSV Riikliku Kultuurikomitee esimehe esimene asetäitja

1988–1990 EKP Viljandi Rajoonikomitee esimene sekretär 1988–1989 Viljandi Maavolikogu esimees

Vaadatud 1730 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
pastor

pange sinna kukk nagu liivimaa luteri kirikutel!

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi