Klassi iludus muutus kehva mehe kõrval inetuks

12.01.2020 20:40
Mariina Rein Foto: Illustreeriv
Kommentaarid
7
Foto:

53aastane Heidi rääkis hiljuti oma sõbrannale klassikokkutuleku ­muljeid, eriti aga ühest klassiõest, kes kooli ajal oli väga ilus ja ­kahjuks ka üsna ülbe ja nipsakas.

Kuna Kertu oli ilus tüdruk, ei olnud tal kunagi muret, kas ta leiab endale poisi. Paistis, et iga poiss tahtis teda. Ta elas juba kooliajal ühe kena kutiga koos ja 19aastaselt olidki noored abielus ning Kertu lapseootel.
Mõlemad olid väga kenad inimesed ja sellest teadlikud. Laps pani nad ilmselt aga ebavõrdsesse olukorda, kus Kertu ei saanud enam seltskonnas käia ja meestele meeldida, vaid pidi lapsega kodus olema. Kui laps oli paariaastane, leidis mees endale uue naise.

Uus mees, uus elu
Kertu nuttis ja lubas kätte maksta, aga sai kuidagi hakkama ja aasta pärast leidis uue kallima. See mees oli Kertust üle 10 aasta vanem. Nagu mitmed klassiõed rääkisid, hakkas Kertu selle kooselu ajal tädistuma. Riided muutusid laiemaks ja värvitumaks. Ta ei hoolitsenud enam enda eest. See mees armastas teda niisuguse kodusena ja kuna mees ilmselt kartis teiste meeste konkurentsi, siis ta tahtiski, et Kertu oleks kogu aeg kodus. Mees ei olnud rumal, aga armukade oli ta kindlasti. Ilmselt ta tahtis elu korraldada nii, et tema naist jumala pärast keegi teine ei vaataks. Ilmselt soovitas mees Kertule pruune või halle kostüüme-seelikuid, mis ulatuvad sääre kõige paksema kohani, laia kontsaga ja tömbi ninaga veekindlaid isikupäratuid jalavarje. Nendega saab käia mugavalt ja need ei ärata tähelepanu.

Vananes ühe aastaga kaks aastat
Mees paistis hoolitsevat selle eest, et Kertul oleks palju tegemist kodus ega jääks aega isegi vallatuteks mõteteks, tegudest rääkimata. Mees ei jätnud pidevalt ütlemata ka seda, et küll tema armas naisuke on ikka tubli. Kodusoojust loov naine aga ei märganud enam, et ta vananes ühe aastaga kaks aastat.
Tundub, et paljud elukaaslased elavad koos ainult sellepärast, et nende meelest oleks neil üksi halvem. Mis ei vasta enamasti tõele, kuid neil pole lihtsalt julgust mõelda üksi elamisele. Kertu harjuski niisuguse eluga, et mingit seltsielu neil ei olnud. Ta hakkas isegi tuttavatele jutlustama, et õige naise peamine eesmärk on kodu korras hoida.
Pärast 15 aastat Kertu kontrollimist ja allasurumist leidis see mees uue ja noorema naise, keda kontrollida.
Kertu polnud enam ahvatlev, et kergesti uus mees leida. Tean, et mingeid lühemaid suhteid tal oli, aga ta oli oma eluga väga rahulolematu. Seejärel ei kuulnud ma temast aastaid.Kertu uus kurb elu
Nüüd kokkutulekul nägin teda üle hulga aja. Ta elab nüüd Soomes ja töötab koristajana. Läbi suitsetatud riided, tuhm pilk, kergelt värisev pea ja käed, natuke mustad küünealused ja halvasti värvitud õhukesse rasvasesse hobusesabasse tõmmatud juuksed. Istusime ja rääkisime. Ta rääkis oma erinevatest tervisehädadest. Küsisin, kus ta elab ja kellega. Selgus, et ta elab mingi ülbe mehe korteris, sest nii on odavam ja mehel on naine võtta. Mees käivat nädalavahetusel prostituutide juures. Ütles, et nad ostsid ka vana auto, mille remondid ja kindlustused jäid Kertu maksta. On ikka allakäigutrepp, mõtlesin.

Ärge tehke järele!
Sain isegi veidi kurjaks, kuigi ta lugu oli kurb. Soovitasin kohe mees kuradile saata, oma koht üürida, rongiga tööle sõita ja ükskord ometi oma elu elama hakata. Kohutav oli mõelda, et see naine oli kunagi väga ilus olnud. Nüüd ma ei osanud küll temas enam seksuaalset olevust näha.
Vahel kardetakse üksindust põhjendusega/ hirmuga, et kes mu haiglast koju toob, kui minuga midagi juhtub. Täitsa kindel on see, koju toob ikka pigem takso kui Kertu viimane elukaaslane.

Vaadatud 2527 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Von Bock

Mõnel mehel on kiiks jah. Tuleb leida noor naine, see naine teistele meestele kõlbmatuks lõrtsida ja siis nahh saata. Tean paari sellist meest. Tunnistavad, et saavad just sellest mingi erilise rahulduse. Just see teistele meestele ärapanemise moment, et "nananaa, seda eite sina ei saa, ahv" :)

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi