Kompressorid – milleks need seadmed vajalikud on?

11.03.2020 10:30
Fotod: Shutterstock.com
Kommentaarid
0
Foto:

Töökojas ringi vaadates on pilt üsna kirju – iga töö jaoks on loodud oma seade. Seejuures on aga üks masin, mis paneb need seadmed tööle ja selleks on kompressor.

Seda võib nimetada täiesti asendamatuks masinaks nii ehitusplatsil, autoremonditöökojas kui ka miks mitte kodugaraažis. 1a.ee koostas lühikese ülevaate, millistes töödes on õhukompressor parim abimees.

Kompressorid on kasutusel väga paljudes sektorites alustades ehitusest ja lõpetades koduse majapidamisega.

Ehitussektor

Ehitustööstus kasutab õhukompressoreid paljude pneumaatiliste tööriistade ja seadmete tööks.

Sõltuvalt käimasolevast ülesandest ja kasutatavast tööriistast – tungrauad, naelapüstolid, kruvikeerajad – varieerub vajalik jõudlus.

Ehitussektor nimetab kompressoreid kõige tõhusamateks jõuallikateks nii puurimisel, pritsimistöödes kui tõstmisel. Kompressorid toidavad kümneid erinevat tüüpi seadmeid erinevates sektorites, nagu infrastruktuuri arendamine, teedeehitus, lammutamine, aga ka suured ja väikesed äri- ja elamuprojektid.Tootmine

Võib öelda, et mitte ükski teine sektor ei sõltu nii palju suruõhust, kui seda on tootmine. Alates plastide ja metallide valmistamisest kuni toidu-, joogi- ja ravimipakenditeni – kompressorid suurendavad tootlikkust mitmekordselt.

Toidu-, joogi- ja ravimitootmises on saastevabad ja tihedalt suletud tooted kohustuslikud. Pöördkruviga kompressorid tagavad toodete puhta ja tiheda pakendamise, tagades samas tööks vajaliku energia ka konveierilintidele, pihustitele ja pressidele.

Põllumajandus

Põlluharimine nõuab pikki päevi ja kalleid seadmeid. Nende põllumajanduse keskmes olevate masinate hulka kuuluvad traktorid, pritsid ja pumbad ning aiatöömasinad – kõiki neid masinaid toidavad erinevad õhukompressorid.

Muud kaasaegsed põllutöömasinad, nagu näiteks piimatootmises ja kasvuhoonete ventilatsioonis kasutatavad, vajavad ühtlast ja puhast õhku. Suruõhku saab lasta ka läbi torude ja niisutussüsteemide, et neid külmemates põllumajanduspiirkondades korralikult talvitada, tagades ruumide veekindluse ning säilitades taimede kvaliteedi ja pikaealisuse.

Kodune majapidamine

 

Suruõhukompressorid ei ole sugugi vaid tööstuslikud masinad. Nendest on palju abi ka koduses garaažis, alustades rehvide pumpamisest ja lõpetades lihtsamate ehitustöödega. Suruõhu toimel töötavad kõik lihtsamad tööriistad – naelapüstol, värviprits. Kompressori abil saab nii mõnegi tüütu töö ära teha kergema vaevaga.

Kompressorid puhuvad tööriistadele elu sisse! Soeta 1a.ee nutipoest enda vajadustele vastav kompressor ja naudi kiiret ning mugavat tööprotsessi.

 

 

Vaadatud 527 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi