Kui lööd kelleltki mehe üle, kas lüüakse kunagi ka sinult?

24.11.2019 21:40
Mariina Rein Foto: Illustreeriv
Kommentaarid
9
Foto:

44aastane Anneli ei suuda kuidagi enam pärast seda elurõõmu tagasi saada, kui abikaasa Kristo ütles, et on armunud teisesse naisesse ja saab temaga peagi ka lapse.

Anneli sai sellest teatest niisuguse šoki, et jooksis nuttes sõbranna juurde. Järgmisel hommikul ei suutnud ta tööle minna ja võttis haiguslehe.
Ta jäi mitmeks päevaks sõbranna juurde voodisse, kuni too suutis Anneli ikkagi voodist välja vedada ja ta rappa jalutama sõidutada. Nende viimast aastat lasteaias käiva lapse eest hoolitsesid sel ajal Kristo ja tema ema.
Anneli elu, mis oli ju nii ilus – kena ja arukas mees, mugav ja ilus kodu, mõlemal autod – varises täielikult kokku.
“Kuidas saab nii alatult reeta?” küsis ta sõbrannalt mitukümmend korda päevas.

Mehe otsus oli lõplik
Kuna laps igatses ema järele, sundis Anneli end koju minema. Ta üritas Kristot ümber veenda, aga mees ütles, et tema otsus on lõplik. Kristo tunnistas, et see suhe tekkis kuidagi iseenesest ja ta tahtis kogu aeg seda lõpetada, aga ei suutnud. Kui ta sai teada, et tema salakallim ootab last, oli ta algul ehmunud ja õnnetu, aga hiljem otsustas, et hakkab siiski oma isakohuseid täitma. Kristo koliski nüüd kohe oma uue naise juurde, kuna Anneli kuulutas, et tema enam päevagi nii alatu mehega koos elada ei soovi.
Anneli sõbranna arvas, et küllap Kristo tahtiski endiselt kahe naisega edasi elada, aga kui uus kallim rasedaks jäi, hakkas too arvatavasti peale käima, et Kristo valiku teeks. Võib-olla isegi ähvardas kogu loo Annelile teatavaks teha. Võib-olla sellepärast Kristo rääksiki Annelile ise, et ta saab varsti teisega lapse. Tal polnud enam valikut ja lugu oleks niigi teatavaks saanud.

Rollid on nüüd vahetunud
Anneli sõbranna ei hakanud seda muidugi naisele ütlema, aga seitse aastat tagasi oli Anneli ise samas seisus. Ta ootas, et Kristo lõpuks valiku teeks, kas tema või oma seaduslik naine. Siis tundus Annelile, et Kristo ei julge armastuse kutset järgida ja kaldub kohusetundest oma naise poole. Praegusest olukorrast oli toonane erinev selle poolest, et Anneli ei oodanud last.
Kui mees ühel konverentsil endast neli aastat vanemasse Annelisse armus, käis Kristo laps teises klassis. Anneli elas parajasti üksi, sest tütar, keda ta pärast lahutust oli enamuse ajast üksi kasvatanud, käis juba ülikoolis ja elas koos elukaaslasega omaette.
Anneli ei teinud mingeid eluplaane, vaid nautis seda, et tal jäi rohkem aega iseendale ja aega sõbrannadegagi teatris, kontsedil või reisil kaasas käia.
Aga Kristo hakkas talle vestluse esimeste minutite jooksul meeldima. Ta oli väga kena, maitsekalt riides, rahulik ja piisavalt enesekindel, kuid mitte eneseimetleja.
Just samu omadusi oli Anneli hinnanud oma esimese mehe juures. Nii läksidki nad lahku väga sõbralikult ja jäidki suhtlema vaatamata mehe laste vastuseisule.Igaühel on õigus armastusele
Anneli ja Kristo kurameerimise aeg oli lühike ja tormiline. Kristo ei suutnud oma armumist naise eest varjata ja kodus läks kiiresti olukord pingeliseks. Anneli nuttis Kristo juuresolekul korduvalt – jälle peab ta oma armastatud mehe teise naise juurde saatma.
Ta ütles Kristole selgelt, et igaühel on õigus armastusele ja et armastustunde tapmine endas on väga vale.
Kolm kuud pärast Anneliga tutvumist koliski Kristo Anneli juurde elama. Mees oli kunagi ammu jätnud korteri Annelile ja ostnud endale uue.
Anneli müüs korteri ära ja ostis uue korteri paremasse kohta. Seal nad end sisse seadsidki, kuni Annelist sai naise, kes uue naise pärast maha jäetakse.
Kristo kohtub ikka nädalavahetustel lapsega jms. Sõbranna suutis suure vaevaga Annelit veenda, et naine Kristost lapse kuuldes halvasti ei räägiks. Ükskõik, millist viha sa oma eksmehe vastu ka tunned, lapsele tuleb sellest ainult halba.

Vaadatud 2668 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
mul

jäi praegu küll selline mulje, et see kirjatükk päris kaine peaga pole paberile pandud, kord on Anneli, siis naine ja lõpuks veel sõbranna...pealkirja järgi saab loo mõttele pihta ja eks ta oli üks humoorikas lugemine...

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi