KÜSITLUS: Samuel Golomb: kuigi olen haige ja vana, võtan sõja korral püssi ja lähen kaevikusse!

14.05.2024 10:25
Hillar Kohv
Kommentaarid
11
Foto:

Nelli Teataja uuris meie avaliku elu tegelastelt, mida nad teeksid siis kui Eestis sõda lahti läheks. Kas neil on olemas varuplaanid või kindlad mõtted, mida siis peale hakata?

Andrei Korobeinik: „Ei ole varuplaani, riigikogu liikmena jään kindlasti enda ülesandeid täitma. Aga näiteks koroona ajal lasime saadikuid koju ja igast fraktsioonist toimetas parlamendis kuu aega vaid üks inimene, viiekesi kokku, see oli samuti üsna unikaalne kogemus.”

Samuel Golomb: „Vaatamata sellele, et olen haige ja vana, vőtan püssi ja lāhen kaevikusse. Kui ei sobi, siis lāhen hospitali pőrandaid pesema.”

Sirje Põllu: „Puhastan oma salvkaevu, minu kodul väga kõrge vundament, saan maja alla varjuda, samuti meri ja paadid ümberringi. Loomulikult generaator ja muud voolutekitajad olemas. Samas tuleb külavanemana juhtida vägesid ka külas. Rahvamaja saab ka üheks võimalikuks kogunemispunktiks. Põhimõtteliselt ju keegi appi ei tule.”

Erki Savisaar: „Eestis ei lähe sõda lahti. Teen kõik, mis minu võimuses, et sõda ei puhkeks. Täna ei ole ühtegi märki, et lähiaastatel võis meie idanaaber niivõrd ekstreemse ja absurdse sammu astuda. Samas, peame liikuma energeetilise sõltumatuse suunas. Energeetiline sõltumatus tähendab, et peame suutma toota kogu elektri, mida vajame; kogu soojuse ja kütused, mida tarbime; kogu toidu mida vajame. Tulles ülevalt alla siis peab energeetilise sõltumatuse st julgeoleku saavutama Euroopa Liit, selle liidu sees iga liikmesriik sh Eesti, Eestis iga omavalitsus ja iga kogukond. Ülesanne on keeruline, toetame üksteist kuid kui kriis saabub siis esmane tugirühm peab olema kogukond. Sealt edasi aitab kohalik omavalitsus, keskvõim, liitlased. Kokkuvõtteks rahu, ainult rahu. Mida iseseisvamad on Eestimaalased seda suurem on riigi võimekus seista vastu ükskõik kui suurele kriisile/agressorile.”

Peeter Vähi: „Tegemist on liiga tõsise teemaga, et säärase küsitluse raames anda vähegi tõsiseltvõetavaid ja adekvaatseid vastuseid.”

Maria Kaljuste: „Mulle ei meeldi, see jutt ei lähe. Aga eile viskasin oma Facebooki kontolt küll peotäie "sõpru" minema kes 9. mai võidupüha vastava sümboolika ja tooniga tähistasid.”

Margit Peterson: „Sõda ei lähe lahti, aga plaan siit ära minna on mul küll. Suur plaan, mille ka ükskord täide viin. Oli aeg, kui Eesti jooksis Soome tühjaks, nüüd jookseb Hispaaniasse. Üha kallineva elu tõttu plaanin minagi siit jäädavalt minna. Eks need riigiisad- ja riigiemad, kes puldis on, soodustavad seda, et Eesti kaoks maailmakaardilt.”

Arnold Oksmaa: „Selles elus võib kõike juhtuda, ka sõda Eestis, saan aru et kuulume Euroopa Liitu, aga kas see Venemaad ja Putinit kõigutab, väga ei usu.. varuplaani kohe ei oska välja tuua, üritan jälgida olukorda maailmas. Aga soovitan jälgida ametlike riigi meediakanaleid ja kriisiinfot, juhul kui midagi ärevat on toimumas. Siiski üritame rahu säilitada.”

Marco Tasane: „Kunagi ma uurisin enda vanaemalt, ta hetkel muide 95, et kuidas see sõda siis oli kah. Ta vastas lühidalt: ,,Ahh ei midagi, ei viitsi rääkida sellest, hakka sööma.””

Daniel Rüütmann: „Sõda on inimeste hinges...”

Andres Vään: „Ikka poodi seepi ja tikku ostma.”

Heiki Hainsalu: „Loodame, et ikka ei tule ja ei saa ju elada sõja ootuses. Eesti poliitikas ikka kõik väga valesti, suunatakse raha sõjatehnikasse ja riigi kaitsesse, aga samas Eesti oma rahvas vaevleb ja maksud tõusevad iga päev!”

Gunnar Loho: „Plaan on ikka. Ootame - vaatame. Katsume õigel ajal abinõud tarvitusele võtta. Soovitan analüüsida olukorda ja vastavalt võimalustele võtta vastu enda ja lähedaste heaolu säilitamiseks õiges ajaaknas vastav otsus.”

Aivar Ruukel: „Jaa, kindel plaan on minna keset sood. Redutadagu seal soosaarel ja oodata kuni sõda läbi saab.”

Vaido Neigaus-Lindström: „Kuna elan Soomes, siis põhiline mure on just ema, õdede ja nende pere pärast. Ilmselt küsin sõbralt, et kaatriga minna Eestisse. Võtan nad peale ja toon Soome ära! Ja eks sellist asja peab ennetama. Kui juba tankid on piiri taga, siis pigem võtta oma seitse asja ja joosta kuhu võimalik.”

Kristi Loigo: „Milleks selline küsitlus? Hirmu vaja külvata? Eestis ei ole ega tule sõda ja mingeid varuplaane pole vaja! Juba 2020. aastal loodi kriis.ee ja inimesed varusid meeleheitlikult toidukraami, mis nüüd kõik riknevad. Jätke järele, kõik on hästi, sõdivad vaid rahaahned tegelased.”

Vaadatud 1831 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Majapidamine tahab perenaist

Millal siis see Kohvipaks omale kaasa võtab?

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi