Lahutatud naine: “Kui raske on normaalset meest leida, aga kannatlik peab olema!”

31.05.2020 23:30
Mariina Rein Foto: Illustreeriv
Kommentaarid
22
Foto:

Kui 32aastane Kristi jäi pärast valusat ja kaua kestnud lahkuminekut üksi, ei tahtnud ta haiget saanuna pool aastat meestest midagi kuulda, välja arvatud ammused sõbrad ja peretuttavad.

Kui südamevalu järele andis ning ta oma truudusetul mehel ja oma senisel elul n-ö oma teed lasi minna, hakkas ta uuesti ringi vaatama – kas võiks leida mehe, kellega lähedaseks saada?
Ta kujutas ette, et elu lihtsalt paiskab ta meeldiva mehega kokku – nagu ta oli juhuslikult kohtunud oma nüüdseks lahutatud mehega. Aga elu ei paisanud tema tee peale kedagi, kes tema huvi oleks äratanud.
Ikka see tüüpiline lugu – kui mõni mees paistiski sümpaatne, siis oli ta loomulikult abielus, ja kui Kristi kellegi huvi ärataski, siis võis see mees küll vaba olla, aga ei pakkunud Kristile mingit huvi.

Saatus ei paisanud teele huvitavat meest
Tuli sõbrannade soovitusel Tinderisse minna. Kuigi Kristi oli umbusklik internetis tutvumise suhtes, siis otsustas ta seda siiski proovida. Tinderis ei olnud olukord parem. Eks ta lootis, et saatus paiskab tema ette mõne toreda mehe, kes temas huvi äratab. Aga ei paisanud.
Ei tulnud tema teele ühtegi niisugust meest, kelle kohta oleks põgusa suhtlemise järel saanud endale öelda: jah, temaga tahan päriselt kokku saada.
Kristi rääkis muiates sõbrannale, et eks temagi kohta või ju mõni eemalt vaataja öelda, et paha siga, mitu viga. Aga tõesti, mõne mehe maailmavaade ja üldse arusaamad maailma asjadest olid võõrastavad, kuigi välimuselt võis mees normaalne olla. Kristi suhtles ka ühe vandenõuteoreetikuga, kellel oli iga asja kohta oma teadmine ja teooria. Tõeliselt väsitav mees.
Siis oli mehi, kes olid juba välimuselt väsinud ja kelle lühikestes kirjades oli samuti tunda väsimust, kes aga tahtsid kohe külla tulla. Võib-olla olid nad abielus ega viitsinud suhtlemise peale aega raisata, vaid tahtsid kohe n-ö asja kallale asuda. Mõni mees oli oma arust kõva naljamees, aga need naljad panid Kristi imestusest õlgu kehitama.

Kui üksi on parem, siis nii jääb
Kristi rääkis sõbrannale, et ta leidis hea kriteeriumi, milliseid kompromisse teha endaga mehe otsimisel – kui ta tunneb, et on üksi õnnelikum kui selle mehega, siis ta jätkab üksi ega kohtu selle mehega. Nii oli palju lihtsam.
Läks mööda ikka kuid ja kuid, aga siiski mitte aastat. Sai kirjutatud sadu kirju kümnete meestega.
Kristi ei pidanud arvet, aga vähemalt 15 mehega käis ta kindlasti kohvikus kohtumas. Ta ei kiirustanud enam. Ta õppis, et esimesel kohtumisel mehed pingutavad ja võivad endast parema mulje jätta, kui on tegelikkuses.
Mõne mehega, kellega oli huvi lähemalt tuttavaks saada, kohtus Kristi ka kolm korda. Ja juhtus, et kolmandal kohtumisel tegi mees oma margi täis, nõudes näiteks kohe nüüd voodisse minekut, sest räägitud on juba küll.
Kristi avastas, et kolmanda kohtumise järel saab tõesti juba täpselt aru, kas on omavaheline keemia või ei ole.

Mees meeldis kohe, aga kolmas kord otsustas
Kristi leidiski lõpuks Tinderist endast viis aastat vanema mehe, kellega keemia sobis juba esimese kohtumise algul. Oli selline rahulik mees, ei püüdnud esineda ega tõestada, kui kõva mees ta on ja kuidas teised teda hindavad. Seda nägi Kristi ikka palju. Aga tolle mehega kohtus ta igaks juhuks veel kaks korda ja sai aru, et see mees ei teeskle. Sõbranna ütles, et sa jooksutad sulle meeldivat meest nii kaua, et see tüdineb ära ja jätab maha. Kristi vastas, et ta pole mind veel kätte saanud ja sellepärast ei taha ka maha jätta.
Aega ja mõtlemist kulus palju, aga Kristi ütles sõbrannale, et ilma rahulikult ja kannatlikult tegutsemata poleks ta oma praegust elukaaslast leinud.
Jarmol on kaheksa-aastane tütar, kellega Kristil on kujuneud head suhted.
Kõigil, kes Tinderis tegutsevad, soovitab Kristi olla kannatlik ja ise ka vaeva näha. Kui meees tõuseb kohvikulauast püsti sellepärast, et sa temaga kohe voodisse ei lähe, no siis see mees ilmselgelt ei ole väärt seda, et sinuga voodisse minna.Vaadatud 2387 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Pets

Normaalseid naisi pole. 30ndates kõigil tited. Suurel osal pole oskusi ega normaalset tööd. Tahavad printsi leida, kelle kulul saab elada

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi