Lastetuse uuringu asemel

03.09.2023 22:05
Karol Sepik
Kommentaarid
5
Foto:

Meie rahva säilimine on teema, mis ei vaja populistliku maiguga uuringuid, vaid “igavaid” meetodeid. Üks nendest on meie väikekoolide säilitamine ja nendes kvaliteetse hariduse hoidmine.

Kurb näide on siin Metsküla kooli sulgemine. Kurioosseks teeb asja see, et sulgejateks on isamaalased, kandes isegi kooli toimimiseks vajaliku raha annetajale tagasi. Samal ajal heietab too erakond muretsemise jutukest meie vähesest sündivusest ja vaatab tõredalt noortele naistele otsa. Kas tõesti ei märgata siin pisukest palgikest oma silmas?
See ei ole üksikjuhtum, kohalikud elanikud üle Eesti on kogunud allkirju, käinud piketeerimas, annetanud ja teinud kõike, et nende koolikesed ja ka lasteaiad valitsejate meelepahaks säiliksid.
Kunagi Kolkja Põhikooli avades ütles Lennart Meri “Kui ei ole kulda, kui ei ole naftat, kui ei ole maagaasi ja kui maa sellele vaatamata on rikas, siis on meie kõige suurem rikkus, et me oskame üht vaest maad muuta oma haridusega rikkaks.”
Täna lähevad meie lapsed kooli ja lasteaeda. Ikka veel lähevad paljud mõnda armsasse kohta, kuhu nad tahaks oma lapsigi tulevikus saata.
Kui ainult tulevikku oleks.Vaadatud 1017 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Mis päästab?

Haridusega rikkaks? Jahh, kui Karis, Ernits, mikrobioloog Eesti kahesajast poleks siirdunud teadagi kuhu marjamaale. Või keemikud kaitsetööstuse heaks harinud ennast.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi