Lauri Viikna: kesklinnas elektritõuksidega kimavad habemega täismehed on nuhtlus!

22.05.2024 13:25
Hillar Kohv, Foto: Aivar Pärtel
Kommentaarid
10
Foto:

Avaliku elu tegelastelt sai uuritud, kuidas nad suhtuvad liikluse pesamunasse ehk elektritõukerattasse. On tegu arengu või hoopis nuhtlusega?

Indrek Tarand: „Kiire vastus: Pariisi linnapea Anna Hidalgo keelas need ära! Printsiibis tegi õigesti. Aga nagu don Quijote võitles Hidalgo abil, siis ega pääsu pole- need on tulnud jäädavalt. Ainus asi on jalakäijate kaitse, mis tarvis lahendada.”

Imre Kaas: „Sama arutati ka esimeste autode tulles. Iga uus sõiduvahend on mõistlik, kui seda mõistlikult ja teisi arvestavalt kasutada. Nuhtluseks muudab selle inimene, kes unustab reeglid või eirab neid.”

Lauri Viikna: „Kesklinnas kimavad habemega täismehed on nuhtlus. Las tõuksid jääda lastele, isegi kui nad on elektrilised.”

Riho Rõõmus: „Ikka areng, kindlasti areng. Aga samal ajal ka paras "nuhtlus" teistele liiklejatele, jalakäijatele, tõuksisõitjatele endile. Küll me pikapeale harjume nendega koos elama. Või saab mingil ajal nende aeg otsa ja asendub millegi uuega.”

Pille Pürg: „Elektritõuksid on ju võimsad ja toredad abimehed,aga kuidas panna pähe mõistus nendega sõitjatele? Meil on nendega sõitmine sisuliselt reguleerimata. Rattad vedelevad tänavate ääres või päris tänavatel. Paljud kihutavad nendega kus juhtub. Autojuhina kardan alati ristmikku, kunagi ei tea,kust nad ilmuvad. Ka jalakäijad on ohus, sest kihutatakse otse neile selga. Seega, praegusel kujul ei poolda neid.”

Andrei Korobeinik: „Ma arvan need on päris mugavad, kui ma kuhugi hilinen siis tihti kasutan neid. Muidu eelistan jalutada.”

Toomas Aria: „Olen isegi kasutanud ja ei ütleks, et nuhtlus on. Nuhtlus on see isik kes jätab nad keset teed vedelema.”

Tarmo Aavola: „BBC raadios just räägiti, et Inglismaal muudetakse seadusi, kus karmistatakse karistusi ja võib kuni 14ks aastaks vangi panna, kui põhjustatakse nendega kaasliiklejate surm. Olen paar korda ka ise proovinud neid ja mind jättis külmaks. Autoteedel neid lubatud pole, samuti kõnniteedel. Polegi aru saanud kus neid kasutama peaks.”

Kalev Kaljuste: „Pigem ikka areng. Mäletan aega, kus meil kodus olid ka patareiga töötavad mikromootorid, millest ise ehitasime liikuvaid mänguautosid. Nüüd veavad need elektrimootorid tõukse, rattaid, paate, autosi jne. Ise ei ole palju elektritõuksiga sõitnud, eelistan kondimootoriga jalgrattast.”

Ene Rämmeld: „Pariisis keelati need elektritōuksid ära ,sest lōpetati nende laenutamine,kuna nendega juhtus palju ōnnetusi ja paljud sōitsid isegi ka veel kahekesi. Linn oli tōuksidest reostatud,sest neid vedeles risti pōiki tånavatel. Sōidavad aga endiselt edasi need, kellel on isiklikud tōukerattad ja juba on märgata paremat linnapilti.”

 Aimar Altosaar: „Toredad leiutised. Ise pole sõitnud, kuid noorematel on rohkem võimalusi liikuda. Reeglid ja kombed nende kasutamiseks aga alles kujunevad välja.”

Märt Sults: „Normaalsed riigid on need sõiduriistad linnaruumist kõrvaldanud, kuid raha eest saab peaaegu kõike.”

Venno Loosaar: „Paratamatu osa inimkonna arengus.”

Kristi Loigo: „Kõnniteedel on nad ikka paras nuhtlus ja ei saada aru, et kiirus on suur ja neid ei ole kuulda. Mina ausalt öeldes kardan neid.”

Ingrid Stahl: „Mõnes mõttes on elektritõuksid areng edasi - väga hea variant linnas liikuda. Paraku on aga järjest rohkem nn kuritarvitajaid. Sõidetakse mitmekesi, napsuse peaga, kõrvaklapid peas ja mobiil käes. Eelmisel suvel oleksin ise ühele tõuksile otsa sõitnud. Pöörasin Pärnu linnas Lõuna tänaval vasakule, kus on ühesuunaline liiklus. Kõrvaklappide, mobla käes, ilma ümbrust jälgimata sõitis ta diagonaalis Munamäe poolt üle sõidutee. Pidurdasin, õnneks jäi hullem tulemata Igat uuendust tuleb ikka mõistusega kasutada, mitte kuritarvitada.”

Marco Tasane: Nuhtlus! Kaks korda on otsa komberdatud. Riivatud, õnneks kotti õlal, kihutavad kui segased, ükskord Riia mäe nurgal. Sõiman.”

Vaadatud 2115 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Ihanale

Selja tagant on kõik neiud katsutavad aga kui ümber pöörab siis on krokodill.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi