Legendaarne Sossi klubi sulges uksed

28.04.2019 20:15
Ülo Külm
Kommentaarid
1
Foto:

Laupäeval 20. aprillil vooris legendaarsesse Sossi klubisse tavalisest tunduvalt enam rahvast kokku.

Põhjuseks polnud siiski tantsuks mänginud rahvalik ja populaarne duo Viljo Tamm & Agu Tammeorg, vaid hoopis asjaolu, et selles harjumuspärases kohas edaspidi enam pidutseda ei saa.
Sossi klubi lõpetab, kuigi on võimalik, et uute ruumide leidmisel võib edaspidi kusagil mujal enam-vähem samas formadis jätkata. Küsimus aga jääb, kas sellist "aurat" nagu senisest Sossist õhkus, üldse taastada – uuesti luua suudetakse.
Tantsu- ja ööklubi Sossi klubi kujunes eelkõige keskealise ja vanema publiku üheks meelispaigaks tegelikult juba ammusel Nõukogude ajal. Mingis mõttes võisteldi siis Mustamäel asunud "Kännu Kukega", kuigi viimane oli restoran ja võiks öelda Sossist märksa prestiižikam.

Vene ajal võrgutasid Sossis vene prouad põhjanaabritest turiste
Mäletamistmööda ja kerge huumoriga – Sossis pidutsesid kohalikule kontingendile lisaks vene prouad-koduperenaised, kes jahtisid seal sagedasti liikunud soome (mees)turiste.
Mõni pumbati "töö käigus" lihtsalt rahast (soome margad olid eriti hinnatud) tühjaks, mõnega sõlmiti asjade arenedes isegi fiktiivseid abielusid.
Kohalike "eesti jobudega" venelannad reeglina tegemist teha ei viitsinud, isegi tantsule minemast keelduti.

Vanemate inimeste meelispeopaik
Hiljem pärast Eesti taasiseseisvumist asi muidugi üksjagu muutus, kuid fakt on, et just 40 pluss, 50 pluss ja 60 pluss põhiklientidena figureerima jäidki.
Vana ja hubane tantsuplats, rahulikemate inimeste koht - võis kusagilt internetist Sossi klubi ja selle "standardkülaliste" kohta lugeda.
"Alates 1998. aastast kõige vahvam klubi Tallinnas. Kes seal kõik eesti ansamblitest esinenud pole, Sossi klubis peeti ka diskotaadi Riho Baumanni 60ndat juubelit!
Huvitav, kuhu nüüd vanemal generatsioonil tantsima minna on, linna pole jäänud mitte ühtegi neile mõeldud sarnast kohta," pole asjade käiguga rahul viiekümnendates firmajuht Raivo.
Jah, täpselt 21 aastat jõudis omal ajal uuenduskuuri läbinud Sossi klubi tegutseda. Nagu aga mainitud, paiga histooria ulatub tegelikult kaugesse vene aega ja väidetavalt isegi aega enne seda – siis lihtsalt Tselluloositehase tantsusaalina.

Tasemel diskorid ja baarides mõistlikud hinnad
"Eks ta ikkagi rohkem vanematele inimestele mõeldud koht oli. Pensionäride paraad seal. Noori naisi liikus Sossis igatahes vähe, lantimisvõimalused olid kaunis viletsad. Kuid kiidusõnu väärib baar, mõistlikud hinnad ja kiire teenindamine. Ning diskorid olid alati tasemel", teadis rääkida kuuekümnendates härra Kalev.
Omalt poolt lisaks siinkohal, et ülihea punane parajalt magus majavein oli Sossis pea alati saadaval, täpne mark jäi kahjuks üle küsimata.

Taasalustamiseks püütakse leida uut kohta
Pilet lõpupeole maksis vaid kümme eurot. Rahvast oli küllaltki palju, kuid tuntud tegelasi vähe, silma hakkas vaid punkkollektiivi Propeller flöödimängija Peeter Malkov.
Laval olid mitmes raksus esinenud Viljo Tamm & Agu Tammeorg on muidugi profid, tantsuplatsi tõid nad kergesti täis. Duo tegi peamiselt välismaiste artistide kavereid, muuhulgas võeti ette Biitlidki.
Nostalgia, mis nostalgia! Videoekraanilt tuleb bändi vahepauside ajal 80ndate hitte ja veelgi vanemat kraami, näiteks möirgab korraks Walesi tiiger Tom Jones oma "Delilahiga".
Eraldi kiidusõnu väärib loomulikult veel Sossi klubi kauaaegne DJ Tõnu Tislar, täielik proff, kes võimalusel igati arvestab publiku konkreetsete soovidega, soovilugudega.
Lõpetuseks. Kuigi ametlikult sulges Sossi klubi praeguseks uksed, siis kuulda on, et püütakse taasalustamiseks leida linnas uus koht. Siinkohal aga kerkib terve rida küsimärke – kuidas ja kas üldse see tööle saadakse, kas rahvas hakkab aksepteerima.

Vaadatud 2335 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Leppmilvi

Parim tantsuorkester ja avar klubisaal vene ajal

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi