Ülemus magatab välislähetustel noori alluvaid

24.05.2024 13:30
Margarita Müntze
Kommentaarid
19
Foto:

Väärika ministeeriumi haldusalas olevas riigiametis saab noor neiu kiiret karjääri teha, kui ülemusega välislähetusel seksib.

Tööalased armuskeemid ei ole tänavapäeva avatud maailmas enam mingi tabuteema, see on täiesti normaalne igapäeva kontoritöö osa. Nii kinnitab riigisektoris leiba teeniv Maarika (43), kes on tähelepanekuid teinud oma otsese ülemuse näitel.
Nimelt magatab hakkaja divisjonijuht välislähetustel noori naiskolleege ja pealegi üsna avalikult, mitte mingit häbi ega süütunnet tundmata.

Avalik saladus
„Sellise jutu peale kiputakse ütlema, et ju on rääkijal endal mehelikust tähelepanust puudu,” muigab Maarika ja lisab, et ka temale on vastav ettepanek tehtud. Ühel välislähetusel. Sama mehe poolt.
„Viisaka pereinimesena ma muidugi keeldusin pakkumisest. Kui ma mõned kuud hiljem sellest ühele töökaaslasele rääkisin, siis ta naeris ja ütles, et sa teed vist väga pühendunult oma tööd, et ülemuse seiklusi märganud pole. See pidi olema lausa avalik saladus.”
Nii saigi Maarika kolleegilt teada, et peamised sihtmärgid on praktikandid või äsja tööle asunud noored tüdrukud, kellel veel oma peret ei ole. Aga muidugi on ka juhtumeid olnud, kus pereemad parema palga või ametikoha eest risti ette pole löönud.

Voodist uuele ­karjääriastmele
Kuna kõnealune meesterahvas on oma suuna juhtiv spetsialist, siis viibib ta väga palju välislähetustel. Veebipõhised seminarid on hoogu natuke tagasi tõmmanud, aga sellegipoolest on sagedased sihtkohad Soome, Rootsi, Saksamaa ja Belgia. Vahel harvem ka kaugemad ja eksootilisemad maad.
„Kuid põhiline on see, et alati organiseeritakse keegi naisterahvas kaasa, kuigi paljude arvates ei oleks see üldse vajalik, täielik raha raiskamine,” on Maarika end ülemuse töö- ja voodielu seostega kurssi viinud.
Kahtlaste kaaslastega välislähetustes käimisele järgnevad tihti arusaamatud edutamised ja vangerdamised ametikohtadega.
„Näiteks sai alles hiljuti lapseohtu ja otse koolipingist tulnud blond kaunitar äkki üksusejuhiks. Konkurss korraldati nagu peab, aga majasisene, ja kuna kandidaat osutus kõlblikuks, siis nii jäigi. Ilmselt kõlb­likkus vaadati üle siiski komandeeringus,” iroonitseb Maarika ja lisab, et eks temagi oleks paremal ametikohal, kui oleks kaasa läinud.
„Meil on siin ikka väga imelike edutamisi olnud, kus otse koolipingist saadakse peale välislähetust üksuse juhiks. Ometi 4-5 -aastase staažiga inimesed on kõrvale jäetud naljakate põhjendustega, nagu läbipõlemisoht, või öeldakse, et sa oled spetsialistina parem jne.”

Ülemusega voodisuhet ­siiski ei soovita!
Ometi pole Maarikal kahju, et ta ise sellist valikut ette võtnud ei ole. Ja teistele naistele ta seda ka ei soovita.
„Lõpuks võib kõik hoopis teisiti kujuneda,” mõtiskleb ta. „Täna oled sina, kes lähetusele kaasa läheb, aga homme juba keegi teine. Asendamatuid inimesi ei ole olemas, sama hästi, kui võid saada edutatud, võid kaduda ka asutuse prügikasti... Näiteid on ka sellised,” kinnitab Maarika ja loodab ise siiski ausal teel edutatud saada.

Vaadatud 6723 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
mille üle te vingute baabad?

te olete ju tahtnud olla võrdsed meestega ja nii te magategi , sest mehed ju ka magavad - või teate kedagi , kes ei maga ? Kõik magajad ja magatajad on võrdsed

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi