Lilleralliks valmistus isegi politsei!

12.03.2023 23:20
Aivar Pärtel
Kommentaarid
3
Foto:

Viru tänava lillekioskite juures käis  naistepäeval suur sagimine ja meeletu kauplemine. Naistepäevaks ostsid lilleõisi nii mehed kui naised, nii noored kui vanad.

Tallinna munitsipaalpolitsei avas kolmapäeval Viru ja Aia tänava ristmikul autode Viru tänavale sõitmist takistava pollari, et naistepäeva puhul saaks kõik autojuhtidest lilleostjad Viru tänava lillekioskites rahus ostelda. Varasemad aastad on näidanud, et sel päeval on mehed nii innukad lilleostjad, et ikka pargitakse auto sinna, kuhu pole lubatud ja tekitatakse ohtralt liiklusohtlikke olukordi.
Rahvusvahelise naistepäeva tähistamise algust on seostatud 1848. aasta reformidega Ameerika Ühendriikides, kui naised said mitmeid õigusi ja vabadusi. 1911. aastal tähistati naistepäeva Saksamaal, Austrias, Šveitsis ja Taanis, 1913. aastal ka Venemaal. Eestis oli naistepäev viimati riigipüha 1990. aastal. Riigikogu lükkas 23. oktoobril 2001 napi häälteenamusega tagasi opositsiooniparteide ettepaneku kuulutada 8. märts riiklikuks tähtpäevaks.

Vaadatud 579 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
vale pealkiri

mitte politsei vaid munitsipaalpolitsei

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi