Maitsev kohvijook Frappuccino: kuidas seda valmistada?

29.06.2021 10:25
Kommentaarid
0
Foto:

Frappuccino on üks armastatumaid jooke paljude kohviarmastajate poolt. Antud jooki on saadaval mitmes erinevas variandis, et igaüks leiaks endale meeldiva võimaluse frappuccino nautimiseks. Enamasti on frappuccino külm kohvi baasil tehtud jook ehk ideaalne soojal suvepäeval nautimiseks.

Tihti aetakse sassi frappuccinot frappega, kuna nende nimed on äärmiselt sarnased ning mõlemad joogid serveeritakse jahedalt. Tegelikult on aga tegu täiesti erinevate jookidega. frappe on jahe kohvijook, mida saab valmistada kätega, nagu baarmenid ja ilma masinata. frappuccino on samuti külm kohvi baasil tehtud kohvijook, kuid selle tegemiseks läheb kindlasti blenderit vaja.

Mis täpsemalt on Frappuccino?

Nagu eelnevalt mainitud on frappuccino külm kohvijook, mida saab valmistada mitmel erineval viisil. Sõna “frappuccino” on kokku pandud kahest erinevast joogi nimetustest frappe ja cappuccino. Enamasti koosneb tavaline frappuccino kohvi põhjast, mida mikserdatakse blenderis jää ja mitmesuguste magusate lisanditega, mis annavad joogile magusa maitse. Samuti lisatakse valminud joogile vahukoore törts ning maitsesiirupid.
Frappuccino lisandite hulka kuuluvad veel näiteks šokolaaditükid, erinevad maitsepulbrid, espresso shotid ning siirupid. Erinevate jookide maitsetes kasutatakse mitut kastet ja siirupit. Näiteks sisaldab populaarne Caramel Frappuccino nii karamellisiirupit kui ka karamellikastet. Samuti on olemas ilma kofeiinita jook, mida kutsutakse Frappuccino Crème’ks. Crème variandis ei sisaldu ühtegi kohvi sisaldavat koostisainet, ning maitset annavad hoopis mitmesugused erinevad siirupid. Võib öelda, et jookide variatiivsus on metsikult suur ehk igaüks leiab endale oma lemmiku.

Tekkis kohvi isu? Kaup24 veebipoe valikust leiate kvaliteetsed ja hea hinnaga kohvimasinad oma kööki!Keskmine frappuccino on enamasti väga suur kaloriti- ja suhkrupomm, kuna enamik kastmeid ja siirupeid on valmistatud sünteetiliselt, kuna see on lihtsalt ökonoomsem ja mugavam. Sellise lähenemise kahetsusväärne mõju on see, et kuigi need on maitsvad, on need täis kaloreid ja suhkrut.

Fraccuppino ajalugu

Fraccuppino lugu saab alguse 1993. aasta suvest, kui väiksemad kohvipoed hakkasid pakkuma oma klientidele blenderiga valmistatud jahedaid kohvijooke. Starbucksile sai sel hetkel selgeks, et sellest võib uus tootesari sündida. Järgmisel aastal hakati jääga mikserdatud jooke klientidele pakkuma.
Samal ajal ostis Starbucks Bostonis ära kohviketi The Coffee Connection, mille üks nende toodetest kandis nime frappuccino. Starbucks võttis toote nime ja idee ning muutis selle oma uue suvehiti brändiks.
1995. aastal sai sellest tõeliselt populaarne jook ning kõikides Starbucksides üle USA ja Kanada hakati klientidele frappuccinot pakkuma.
Kiire populaarsuse põhjus oli lihtne - ettevõte tõi kohvipoodidesse inimesi, kes kuumi kohvi- ja tee jooke ei armasta. Uus ja populaarne külm kohvijook oli nende jaoks ideaalne valik ning nagu näha on siiani üks armastatumaid valikuid üle maailma.

Millised on kõige populaarsemad frappuccino variandid?

Läbi aegade on kohvipoed katsetanud erinevaid frappuccino variante, millest mõned on aja jooksul väga populaarseks saanud. Jagame teiega nelja populaarsemat frappuccino tüüpi:

  1. Café Vanilla - on valmistatud kohvi baasil, lisatud täispiim, vanillikauna pulber ja jää. See on ideaalne valik kõigile, kes armastavad vanillijäätist ja kõike magusat. Soovi korral käib joogi otsa ka vahukoor.
  2. Sarapuupähkli Frappuccino - on valmistatud samuti kohvi baasil, täispiimaga ja lisatud on juurde toffee pähkli siirupit. Peale on lisatud vahukoor ja riivitud sarapuupähkel. See on ideaalne jook sügisese feelingu saamiseks ja kõikidele, kes armastavad pähkliseid maitseid.  
  3. Java Chip - on valmistatud kohvi baasil, täispiima, jää, mocha kastme ja šokolaadist tükkidega. See on veidike rammusem jook, kui eelnevad kuid sobib väga kohvi ja šokolaadi kombinatsiooni armastajatele.
  4. Mocha - on valmistatud kohvi baasil, täispiimast ning lisatud juurde on mocha kaste ja jää. Jook on samuti sobilik magusate kohvielamuste fännidele.

Frappuccino retseptid, mida võiksite proovida

Kuigi frappuccinot seostatakse tihti Starbucksiga, siis tegelikult saate endale kodus ka ise hõlpsalt frappuccinot valmistada. Jagame teiega kahte erinevat retsepti imemaitsva frappuccino valmistamiseks.

Lihtne Frappuccino

Koostis:
Purustatud jää - 1-1,5 tassi
Topeltvõte espressot (või kanget kohvi)
Piim - ¾ tassi
Suhkur maitse järgi
Vahukoor (valikuline)

Pange kõik koostisosad (välja arvatud vahukoor) blenderisse ja laske sellel töötada 30–45 sekundit. Valage jook tassi ja asetage peale vahukoor. Vajadusel võite kaunistada seda šokolaadisiirupiga.

Kaup24.ee veebipoes on müügil lai valik kvaliteetseid kohvimasinaid ja köögitehnikat teie koju!

Karamelli Frappuccino

Koostis:
Purustatud jää - 1-1,5 tassi
Topeltvõte espressot või kanget kohvi (jahutatud)
Piim - ¾ tassi
Suhkur maitse järgi
⅓ tass karamellikastet
Karamellisiirup
Vahukoor (valikuline)

Pange kõik koostisosad (välja arvatud karamellisiirup ja vahukoor) blenderisse ning laske sellel töötada 30–45 sekundit. Kui olete ühtlase tekstuuriga joogi valmis saanud, valage see tassi ja lisage peale vahukoor koos karamellisiirupiga.

Frappuccino igaks hetkeks

Nüüd kui te teate, milline jook frappuccino on ja kuidas seda valmistada, võite ülesse otsida blenderi ja kõik vajaminevad komponendid, et endale seda imemaitsvat külma jooki teha.

 

 

Vaadatud 903 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi