Millal minust tädi saab?

21.11.2021 23:25
Kristine Kaasonen Illustreeriv pilt
Kommentaarid
5
Foto:

Mäletan väiksena hästi neid kordi, kui ma sugulaste-tuttavate juures käisin ning kõigi naisterahvaste poole pidin pöörduma tiitliga tädi see või tädi too.

Lihtsalt eesnime pidi tädisid kutsuda nagu ei kõlvanud ja sobinud, kuigi ega ma otsest keeldu ei mäleta, et seda teha ei oleks tohtinud. Tädi kasutamine eesnimede ees ei andnud edasi mitte niivõrd sugulussidet, pigem oli tädi selline üldine austav pöördumine endast vanema inimese poole. Onu tiitel siis samamoodi.
Tihti väikesena pidasin enda peas plaani stiilis, et oo minust saab ka kunagi tädi, sest vana ja täiskasvanud olla tundus nii ihaldatav ja kättesaamatu olek kuueaastasele... ja küll siis kõik mind ka täditavad. Aga nüüd see siis lõpuks juhtus, minust sai tädi ja mu lapsepõlveunistus täitus, aga meeleseisund ütleb, et tegelikult see nii tore ikka ei ole ka.

Emme, näe, tädi!
Nädalapäevad tagasi tõttasin pesemata juuste ja dressipükstega poodi, sest tõesti ei olnud kontsakinga- ja kleidipäev. Seda enam, et kodukontorist ainult poodi sõites ei ole mõtet näha vaeva kaks tundi meikimise ja riietumise peale. Telefon ja pangakaart näpus, haarasin poes olles jooksult oma piima, saia, leiva, kui poole krahmamise pealt möödus minust nooremapoolsem naisterahvas, kellel kärus istuv titt ning kes näpuga minu poole osutades emale veel pooleldi lalises: “Emme, näe, tädi ­võtab ka meie saia.“
Aru saades, et minust käis jutt, hakkas rind automaatselt paisuma, ma olen vana ja austatav ning uhkusetunne täitis südant: jah, see aeg on käes, ma olen ametlikult tädi-tiitli välja teeninud sest lapsed vaatavad alt üles austusega ja kutsuvad tädiks. Hetke pärast see uhkuse tunne kolinal kokku kukkus nagu nõela saanud heeliumõhupall: oota, mis mõttes ma olen tädi?! Ma olen alles kolmekümnendate alguses ja juba tädi?
Mina pidin oma ajal viiekümne aastaseid täditama-onutama. Kui hull ma siis dressipükstes tegelikult välja näen? Kui suurt kahju hommikused võisaiad kriisiajal tegelikult teinud on? Sai kukkus tagasi teiste saiade juurde, sest sai kergitab nii esimesi kui ka tagumisi põski veel enam ja ma ei taha kanda neljakümneselt tiitlilt mammi või memm.Vaadatud 859 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
ahto lubjakas

ainult pede tohib olla!

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi