Naeruväärne! Miks Vanilla Ninja pandi nublut soojendama?

11.09.2022 18:25
Ülo Külm Foto. A. Pärtel
Kommentaarid
13
Foto:

Kauaoodatud kontsert, kuid tavatu kokku-sobitamine, üheks tervikuks põimimine.

Nimelt nublu “Kohviku tuuri” raames Tallinnas esines erikülalisena kunagi väga soositud Vanilla Ninja, kes nüüd taas muusikat teeb. Rahvast tuli kohale päris palju, raske öeldagi tegelikult, kumma esineja pärast rohkem.
Kontserdi korraldajafirma Prosolutions oli enne üritust info andmisega äärmiselt kitsi. Nende mobiiltelefon ei vastanud, kontserdi täpse ajakava sai teada alles päev enne sündmust.

Piletile juurdepoogitud summad
Muidugi häiris ka Piletilevi žongleerimine pileti hinnaga. Täispilet pidanuks maksma 25 eurot, kuid ei, sinna oli juurde lükitud veel kaks ja pool eurot! Ennekuulmatu igatahes.
Selgitus oli muidugi peenes kirjas piletil olemas, lisandus müügipunkti teenustasu (1, 20 eurot) ja agenditasu (1,30 eurot). Ühesõnaga muusikahuvilise röövimine!
Eriti lõbus oli aga see, et vahetult enne kontserdi algust sai väravast pileti kahekümne viiekaga kätte. Ei mingeid lisatasusid.

Erikülaline peaesinejast kordades olulisem
Huvitav kontserdikoht – kohe Balti jaama raudtee ääres. Kuid möödasõitvad Elroni rongid lisasid isegi teatud mõttes kogu toimuvale efekti juurde.
Muidugi oli naeruväärne ka esinejate järjekord. Paras komöödia. Vanilla Ninja soojendamas mingit ülespuhutud räpi­jama ehk nublut?
Ning kauaoodatud erikontserdi programm oli liiga lühike. Nii Vanilla Ninja, kui ka nublu olid kumbki laval ainult tund aega.
“Hüppad seal esireas koos viieteistkümneaastastega, viskate koos näppu ja sööte Vanilla Ninja jäätist!” naljatas tuttav rokisõber Tallinna lähedalt päev-paar enne kodumaiste artistide ühiskontserti.

Teismelised polnudki enamuses
Aga tegelikult ei. Publikut oli kohale tulnud pea igas vanuserühmas ja isegi nublu ajal polnud “koolilaste” selget enamust.
Ninjakate jäätist muidugi ei müüdud. Alkoholi küll. Loomult pigem “noortekontserdil” müütati naljakal kombel hoopis kahte sorti Hartwalli purgilongerot, viis eurot per kappale ning õllet.

Vanilla Ninja mängukava jättis soovida
Kakskümmend aastat tegutsenud, märkimisväärne juubel. Kolmteist aastat pole laval olnud.
Ootused olid suured, kuid Vanilla Ninja kontsert oli isegi kerge pettumus. Mitte ainult sellepärast, et koosseisus pole enam võluvat Katrin Siskat ja bänd on kahanenud kolmeliikmeliseks. Lenna Kuurmaa (vokaal), Piret Järvis-Milder (vokaal, kitarr) ja uustulnukas Kerli Kivilaan (vokaal,kitarr).
“Mis riietus neil küll oli. Esinesid mingites kottpükstes”, kritiseeris näiteks neljakümnendates müüjanna muidki detaile.
Lihtsalt Vanilla Ninja kava võinuks/pidanuks rohkem keskenduda just uuele suurepärasele albumile “Encore”, mitte neile vanadele ärakulunud hittidele, mida keegi enam õieti ei mäleta või kuulda ei taha.

Triinu Kivilaan naasis korraks lavale
Nojah, okei, mõned energilisemad veel nagu “Danger Zone” ja “Tough Enough” siiski toimisid. Lisaks nende ainuke eestikeelne lugu “Vanad teksad ja kitarr”. “Club Kung Fu”, koomiliste liigutustega, kuid samuti endiselt päris lahe.
Kontserdi akustilises osas pakuti külastajatele kerget üllatust, bändiga liitus korraks endine liige Triinu Kivilaan.
Kolmeteistkümnest esitatud loost ainult kaks, “No Regrets” ja “Encore”, pärinesid värskemalt albumilt.
Vaherepliigid? Ei midagi erilist, kuid meelde jäi, et ninjakad tervitasid inglise keeles oma kohaletulnud fänne Austraaliast, Poolast, Saksamaalt ja mujalt.
Visuaalne pool? Kokkuvõttes päris äge. Lahvatavad tuleleegid, tossusambad ja sädemetepurskedki.
Sügisest vabaõhukontserti segas kerge vihmasabin, õnneks siiski lühiajaline.

Räpimees nublu tõi sõusse ilutulestiku
Naljakal kombel toimis tegelikult ka nublu arusaamatu fenomen. Algselt oli plaanis vaid esimesed kolm lugu ära vaadata, siis hoopis korvpalli EM-i telekast vaadata, kuid mingi valemiga sai ikka terve nublu kontsert ära kuulatud.
Siinkirjutaja tunnistab ausalt, et nublu muusika on tema jaoks kaunis mittemidagiütlev, üldjuhul totter ninapüsti räppimine, enda imetlemine, samas tekstid-sõnastused päris nutikalt ja lahedalt kokku seotud.
Kuigi suurel määral Vanilla Ninja ja nublu visuaalide värk kattus, oli nublul seda lavalist virvarri igatahes ninjadest rohkem, videopilt oli efektsem ja läbimõeldum ning etteaste lõpupoole tuli isegi päris korralik saluut, ilutulestik ära.
Olgu veel öeldud, et nii Vanilla Ninja kui ka nublu kasutasid oma etteastetes abijõudu, abiväge, erinevaid pillimehi.
Ning nublu kontserdist jäid meelde ka tantsutüdrukud, kelle seksikas liikumine pakkus nublu “jõlkumistest-võimlemistest” suuremat pinget.

Hip hopparid ühendasid jõud
Külalistena astusid nubluga koos  üles samuti kohalik tuntud “räpijorss” gameboy tetris ja otse Soomest kohaletõmmatud tarmukas ja tormakas räppar Mikael Gabriel.
Tipphetk? Pole mingit kahtlust, ikka see eesti-vene segakeelne panemine “für Oksana”, suurepärase algusfraasiga “Privet, gorod Narva!”
Ka mingi laul croissantidest jäi meelde, midagi a la “croissantid karantiinis”.

Ei saanud ilma poliiitilist soga ajamata
Kui Vanilla Ninja keskendus muusikale ega toppinud sisse mingit allakirjutanu arvates otsest nõmedat või ülepakkuvat poliitilist sõnumit, siis kamraad nublu muidugi seda endale lubas.
Kohatu targutamine, n-ö “kohustuslik sõnavõtt”, kuid õnneks tegi nublu seda lühidalt.Vaadatud 867 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Tarmo

Fekaalartist kohva toob soojenduseks auravat fekaali lavale.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi