Nipsakas poemüüja kohtles lihtsalt riides naist nagu hulgust

09.01.2022 22:25
Hillar Kohv Illustreeriv foto
Kommentaarid
18
Foto:

Taluperenaine Liis (nimi muudetud) sattus hiljuti kehva teenindamise osaliseks, sest polnud Vändra müüjatari arvates piisavalt peenelt riides.

Liisil oli aasta lõpul tore plaan, et ta sooviks osta oma ilusa antiikmööbli juurde kallist vaipa ning läks seda ostma Vändrasse Valley poodi.
Kuna Liisi tööks ja lemmikuteks on linnud ja loomad, siis tegeleb ta nendega pidevalt ning võib autorooli istuda ka sellise sooja kampsuniga, millel on heinapebred küljes. Ta ütleb, et poodi minnes ta ennast mukkima ja lakkima ei hakka.
Nii läkski ta sellises maanaise riietuses Valley poodi, et kaunist vaipa osta, aga kui ta oli astunud vaibapoe uksest sisse, siis oli müüja vaadanud teda kui mingit asotsiaali ning polnud tahtnud algul teenindadagi.
„Palju ei jäänud puudu ka sellest, et oleks mulle öeldud, et minge siit minema, mis te meie kalleid vaipu siin vahite niisama ning katsuda ei tohi,” muigab Liis veidike mõrult, kui niruvõitu teeninduskogemusest räägib.
Müüja põlglik suhtumine oli kestnud senikaua, kuni poodi tulnud talunaine oli öelnud, et vot selle vaiba tahan ma ära osta. Siis oli ta suhtumist muutnud. Tegemist oli suure seinavaibaga, millel kaks mooni peal.

Põlglikult suhtuti ka Grossi poes
Ent vaibapood pole ainus liiga peen koht. Teine põlglik suhtumine oli tabanud tuttavat 23. detsembril Vändras asuvas Grossi toidukaupade lihaletis, kus teenindaja oli Liisi pika ja põlgliku pilguga vaadanud ega lubanud tal endal lihagi valida. Oli ise mingi lihatüki omal valikul võtnud ja talle andnud.
„Vändras asuva Grossi toidupoe kohta pole muidu ühtegi paha sõna öelda, aga see 23. detsembri teenindamine sealses lihaletis jättis väga halva mulje,” meenutab talunaine.
Nende kahe näite kokkuvõtteks jäi Liis mõtlema, et kas tõesti tehakse inimese osas otsus ära tema välimuse järgi? Kui oled riides koduselt ja heinapebred on sooja kampsuni küljes, et siis tembeldatakse sind asotsiaaliks, keda teenindada ei taheta?
„Kas raha on ainult neil naistel, kes on mukitud ja lakitud?” küsib ta.
Saatsin kirja ka Vändra vaibapoodi Valley, et neiltki kommentaari saada nende poe suhtumise kohta lihtsas riietuses olevatesse klientidesse.
Kas Vändras teenindatakse tõesti klienti tema välimuse järgi? Kui vastus lõpuks saabus, lubati seal, et müüjad hakkavad nüüd märksa rohkem naeratama...Vaadatud 1711 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Arengust mahajäänud poekett

Türi Grossipoes on vaid kaks viisakat teenindajat, teised on allapoole arvestust! Poes on kaks kassat, millest üks pidevalt ei tööta. Siis seisa pikas kassasabas ja oota oma teenindusjärge. Miks ei võiks see pidevalt seisvat kassat asendada robotkassaga? Teised poeketid on suutnud küll robotkassad paigaldada, aga Grossipood mitte.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi