Õudus maanteel: kits lendas reisibussi aknasse

13.11.2022 22:15
Hillar Kohv
Kommentaarid
22
Foto:

Kui metsloomad vabalt maanteele saavad, on see ohtlik nii neile endile kui ka liiklejatele.

31. oktoobril oli halloweenipäev ning sellesse päeva jätkus ka kurbi hetki. Nii näiteks olin sõitmas Pärnust kell 16.00 väljuva bussiga, et sõita Veetorni peatusse ning sealt sõita süstikbussiga Tori bussijaama.
Paraku jäi selle bussiga sõitmine poolikuks, sest kui buss sõitis Kiviaja peatusest edasi Paikuse aleviku poole, tegi buss metsa vahel äkilise peatuse ning vastu akent käis kõva pauk.
Bussijuhi sõnul oli hüpanud metskits le sõiduauto ning lennanud bussi aknasse. Bussiaken oli puruks ning buss jäigi seal metsa vahel tee äärde seisma. Väljusime bussist ning jäime ootama Rapla- Lelle bussi ning see võttis meid kõiki kenasti peale, et saime edasi soovitud sihtkohta sõita.
31. oktoobri hommikul kuulsin ühelt reisil käinud mehelt, et ka ühe teise bussi aknasse oli kits lennanud. Mis siis oleks saanud, kui aknasse oleks lennanud põder? Mida teha, et taolisi õnnetusi ära hoida? Üks parim viis õnnetuste ennetamiseks oleks kindlasti see, kui paigaldada metsa vahelistesse kohtadesse piirdeaiad, et ulukid ei saa maanteele tormata.
Kui Pärnust Tallinna poole sõita, siis on suure maantee ääres piirdeaedu ka näha, aga miks neid siis kõikjale ei paigaldata? Praegu on hilissügis ning keerasime kellad tunni võrra tagasi, minnes talveajale ning see tähendab ühtlasi ka seda, et kätte on jõudmas aasta pimedaim aeg. Pimedal ajal sõidavad autod ja muud sõidukid tuledega ning kunagi ei või ette teada, kuidas metsloomad masinatulede peale reageerivad.Vaadatud 826 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Tarmo

Loll-Hillar lasti korraks palatist välja kommentaaridest kokkuvõtet tegema?

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi