Petmine tõi kaasa ­hirmu uusi suhteid luua

13.06.2021 23:35
Jaanika Elias Illustreeriv foto
Kommentaarid
5
Foto:

“Me olime viis aastat abielus olnud, kui sain teada, et Leol on kõrvalsuhe olnud,” meenutab Tiina kurba hetke minevikust. “Minu jaoks oli see täielik šokk, sest me olime ju nii õnnelikud!”

Tiina ja Leo tutvusid ühiste tuttavate kaudu, kui mõlemad olid 20ndate eluaastate keskpaigas. Sealt edasi läksid asjad päris kiiresti, sest tunded olid mõlema jaoks olemas. Pärast kaheaastast kooselu otsustati abielluda ja see oli Tiina jaoks maailma kõige õnnelikum päev. “Uskusin tõesti, et olengi endale hingesugulase leidnud, kellega igavesti koos olla,” meenutab Tiina. “Meil oli kõik nii hästi – tülisid absoluutselt polnud, suutsime harmooniliselt abielus olla ja ma olin lausa õnnelik, et mul nii hästi on läinud!”
Tiina uskuski viis aastat, et nende abieluga on kõik korras ja tal polnud isegi kahtluseraasu, et Leo teda petta võiks. Kõik tundus toimivat ja ehk elaks ta siiani õndsas teadmatuses, kui juhused vahel elus nii suurt rolli ei mängiks.

Valus tõde
Tiina suutis ühel täiesti tavalisel reede õhtul oma mobiili kogemata katki teha. Kohe lausa niimoodi, et pilti see enam ette ei võtnud. Kuna naisel oli järgmisel päeval seda tööasjus teises linnas kindlasti vaja, aga nii kiiresti ta kuskilt uut hankida ei jõudnud, siis andis Leo talle enda oma kaasa. „Alguses me küll plaanisime SIM-kaardid ära vahetada, aga kuidagi see ununes ja niimoodi kasutasin ma terve päev Leo telefoni koos tema enda numbriga.“
Tiina võttiski mehe mobiili kaasa ja kasutas seda terve päeva vältel. Plaan oli hiljem endale uus muretseda, sest naise töö puhul oli telefon alati vajalik. Kui Tiina koduteel autoga väikse peatuse tegi, et keha kergitada, nägi ta mobiilis üht sõnumit. Kuna ta teadis, et paar klienti võivad temaga sel päeval just Leo telefoniga ühendust võtta, siis ta avas selle sõnumi. See aga muutis kõike, mida Tiina siiani oma abielust arvanud oli.
“Sõnum tuli tundmatult numbrilt ja seal oli kirjas: “Ma igatsen sind, Leo! Ma tean, et me ei tohiks enam suhelda, aga ma ei saa sinust üle. Ma vajan sind oma voodisse.”  Naisel hakkasid pärast seda pisarad jooksma, sest ta ei suutnud uskuda, et Leo teda niimoodi petta võiks, aga sõnad telefonis ei valetanud.
Tiina hakkas pärast seda abikaasa telefonis rohkem ringi sobrama, aga Leo oli osav jälgede peitja. Ju selle tõttu ei kartnudki ta naisele oma telefoni laenata, sest ta ei osanud arvata, et armuke sellise sõnumi võiks saata.

“50 halli varjundit”
Kui Tiina koju jõudis, siis oli ta täiesti läbi omadega – kuidagi oli ta suutnud veel roolis olla, aga sellises seisundis ta kindlasti ei soovita teistel sõita. Naine pahvatas kogu tõe abikaasale välja ja Leol ei jäänud muud üle, kui tõde tunnistada. “Leo ütles mulle, et ta tõesti pettis mind kaks aastat järjest ühe naisega, aga oli hiljuti selle lõpetanud, sest ta sai aru, et niimoodi pole õige teha. Kui temalt küsisin, mis talle meie abielus puudu jäi, vastas Leo ausalt, et tema arvates on meie seks igav ja kuiv ning ta sooviks vaheldust.”
Tiina jaoks oli see pomm­uudis, sest tema meelest oli neil seksiga kõik korras, aga kui Leo talle detailselt teada andis, et oma armukeselt sai ta rollimänge, anaalseksi ja karmimaid piitsutamismänge, tundis naine end tõeliselt halvasti. “Jah, me olime sellest mõnel korral rääkinud, aga see polnud päris minu jaoks ja tundus, et ta on sellega leppinud. Ei uskunud, et ta tõesti Christian Grey moodi “50 halli varjundit” tahaks proovida.“

Lahutus ja haprad juhusuhted
Leo küll lubas, et ta enam ei peta Tiinat, aga naisel oli seda raske uskuda. Eriti arvestades fakti, et mees oli kaks aastat üle aisa hüpanud ja mitte keegi ei saaks naisele garantiid anda, et seda varsti jälle ei juhtuks. “Ma ehk oleksin talle mõnega neist seksisoovidest vastu tulnud, aga olime sellest paaril korral rääkinud – viimati aastaid tagasi. Arvasin, et see pole tema jaoks nii oluline, aga ju ma siis eksisin.”
Kuna Tiina ei usaldanud Leod enam, siis palus ta mehelt lahutust. Ta oleks ehk suutnud paar üksikut kõrvalsuhet andeks anda, aga kui see on kestnud juba aastaid, siis kipub muster korduma. Leo jäi lahutusega nõusse ja nüüd on sellest kõigest juba neli aastat möödas. Pärast seda on Tiinal mõned juhusuhted olnud ja hetkelgi on tal üks silmarõõm olemas, aga tal on raske mehi usaldada. Seega tunneb Tiina siiani, et päris tõsiseltvõetavaks suhteks ta hetkel valmis ei ole, sest kuigi on möödunud juba neli aastat, siis hingehaavad teevad ikkagi haiget.

Kõik ei ole kuld
Tiina on oma abielust võtnud kaasa teadmise, et kõik, mis hiilgab, pole kindlasti kuld. Kõik tema lähedased olid ju veendunud, et neil on imeline abielu ja kuigi naine on paarile sõbrale tunnistanud, miks nad tegelikult lahku läksid, ei taheta seda eriti uskuda. „Nende jaoks oli Leo mees, kes mitte kunagi ei petaks, sest ta lihtsalt oli alati nii korraliku moega. Minu enda jaoks oli ta ka selline mees ja mul on siiani raske uskuda, et ta seda tegelikult ju polnud.“
Tiinal on raske meestega  suhteid luua, sest ta kardab jälle haiget saada. Samas ei tahaks ta muidugi igaveseks üksinda jääda, aga naise armid paranevad päris aeglaselt. „Kõige enam rõhubki mind see, et Leo täiesti vilistas meie abielule ja ta oli nõus kohe petma minema ning tema meelest ma polnud voodis eriti hea. Ma ei tea – ehk oli mu enda viga ka, et ma rohkem ei uurinud, mis tema soovid on, aga ma pole päris kindel, kas ma neid nagunii kogu aeg oleks täita suutnud. Kes petab üks kord, jääbki seda ilmselt edasi tegema!“ on Tiina oma arvamuses resoluutne.

Luhta läinud uued võimalused
Selle nelja aasta jooksul, mil Tiina on vallaline olnud, on ta tutvunud imeliste meestega. On olnud ka neid, kes on tahtnud midagi enamat kui lihtsalt sõprus või boonustega sõprus, aga naine hakkab kohe kartma, kui tõsine suhe jutuks tuleb. „Ma sulgun endasse ja enamasti lihtsalt põgenen ära, blokeerin kõik mehe kontaktid ära, telefonile ei vasta jne. Ma olen kuulnud, et paljud vallalised mehed kasutavad seda taktikat, aga mina olen siis hoopis see naine, kes niimoodi teeb.“
Tiina mõistab, et ta peaks oma hirmuga silmitsi seisma ja loomulikult pole kõik mehed nagu Leo oli, aga teoorias on see teadmine ilus, praktikasse on seda aga raske rakendada. Ta on lausa teraapias käinud, et abi saada ja sellest üle olla, aga siiani on kõik tulutuks osutunud. „Aja jooksul on muidugi kergemaks läinud, aga kui ma pole nelja aastaga suutnud end kokku võtta ja minevikust üle saada, siis kas ma seda üldse kunagi teha suudan?“ mõtiskleb Tiina oma küllaltki kurva tuleviku üle, kui ta enda mõtlemist ei muuda.

Silmarõõm, kes tahaks midagi enamat
Tiinal on lausa hetkelgi olemas silmarõõm, kellega nad kokku saavad ja mehe arvates võiks sellest ehk midagi enamat tulla, aga naine viilib ja tahab seda teemat vältida. „Ilmselt ma peaksin talle oma luukeredest kapis rääkima, aga ma ei tea, kas ma suudan seda teha. Kardan, et põgenen jälle ära ja jätan kõik seletamata, sest ma lihtsalt ei suuda seda teha. Ma saan aru, et ma ei saa ühe inimese vigu teistele üle kanda, aga oma mõttes ma seda siiski teen.“
Tiinale jääb siiski lootus, et ehk ühel ilusal päeval suudab ta oma hirmudest üle saada ja õnnelikuks saada. Ja et ta võtab endas selle julguse kokku, et uuesti armuda, sest tegelikult on ilus olla armunud. „Kui need hirmud ainult kõike ei varjutaks! Ehk ühel ilusal päeval olen neist üle saanud!“ lõpetab Tiina meie vestluse lootusrikkalt.     Vaadatud 1104 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Juudas

Müün su maha!

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi