Puhkusereis kujunes õuduseks, mis abielu lörri ajas

08.09.2019 21:30
Mariina Rein Foto: Illustreeriv
Kommentaarid
3
Foto:

Neidi ja Marek olid abielus olnud kümme aastat, neil oli üks kooliskäiv laps ja nende elu tundus kenasti minevat.

Nad käisid koos kontsertidel ja kindlasti igal aastal ka ühel soojamaareisil. Ka sel aastal planeerisid nad Kreeka reisi varakult, et saada varakevadel suvetunne kätte ja siis Eestimaa suve ootama jääda.
Selle loo, mis neil reisil juhtus, rääkis Neidi oma sõbrannadele. See on valus lugu, aga samas ka absurdne.
Kui nad kohale jõudsid, õhkasid mõlemad lennukist väljudes, kui mõnus on tunda seda sooja õhu pahvakat, ja et ainuüksi selle esimese emotsiooni pärast tasub niisuguseid reise ette võtta.

Suurepärane puhkus, pommuudis ja põgenemine
Teise päeva hommikul sõid nad sõbralikult rikkaliku hommikusöögi ja läksid siis randa.
Neidi tahtis just öelda, kui super kõik on ja tänada meest, et see kõik reisiasjad ise korda ajas, kui mees ütles äkki, et peab naisele midagi rääkima. Neidi hüüatas rõõmsalt, et räägi aga.
Marek siis rääkiski, et nende abielu on nüüd läbi, et tema enam nende ühisesse koju ei tule, et tal on teine naine ja nad saavad viie kuu pärast lapse.
Algul Neidi ei uskunud seda juttu. Ta mõtles, miks mees küll niisugust lolli juttu ajab ja teda hirmutada tahab. Aga saades Marekilt mitu kinnitust, et nii tõepoolest on, läks Neidi täiesti endast välja ja jooksis siis mehe juurest rannast minema.
Marek oli mõelnud, ega ta abikaasa nüüd mingi lollusega hakkama saa. Mitte küll enesetapuga, aga näiteks viskab ta kohvrid kõigi asjade ja dokumentidega koos minema. Neidi tuli siiski paari tunni pärast tagasi ja hakkas Marekit süüdistama, et see pole algusest peale nende abielu tõsiselt võtnud ja on teist naist armastanud. Marek kinnitas, et see on vale ja et ta algul ikka armastas Neidit.
Neidi ise tunnistas seda hiljem sõbrannadele, ta ei tahtnud enam minutitki koos mehega olla, aga neil oli ju nädalane puhkus ja nädalaks ühine hotellituba. Nii nad siis päevitasid päeval kumbki üksinda ja kui tuppa magama saabusid, siis Neidi pidas igal õhtul ja ka hommikult vaikimisstreiki.

Elu kõige jubedam nädal
Ta rääkis hiljem, et see oli tema elu kõige jubedam nädal. Ta hakkas vihkama sooja ja päikest ja merd, eriti aga hotellitube, sest ta pidi elama ühes toas liiderliku mehega. Sõbrannad rääkisid talle küll tagantjärele, et ega sellepärast rannaliiva ja merd pea vihkama, et mees uue naise leidis, ja puhata oleks võinud ikka. Mehel oli ilmselt palju lihtsam oma süütundega hakkama saada, kui mahajäetav abikaasa päevad läbi oma tohutut viha ja põlgust üles näitas. Oleks Neidi näidelnud, et tegelikult pole nagu midagi juhtunud või kui on juhtunud, siis see jätab ta külmaks, oleks mehel palju ebamugavam olnud. Aga mis sest enam.
Igatahes ei rääkinud nad kogu reisi jooksul enam praktiliselt üldse, kui Neidi just mehe iseloomustamiseks mõnda krõbedamat sõna ei tarvitanud.
Nii nad siis kannatasid reisi lõpuni ja lennujaamast läks kumbki oma teed. Neidi läks pärast reisi veel rohkem endast välja, sest siis jõudis päriselt kohale, et mees on uue naisega. Ta on nüüd sõbrannale rääkinud, et mingist ajast hakkas mehel tõesti palju koosolekuid ja tööalaseid istumisi ja üldse igasugu kokkusaamisi olema, aga ta ei kahtlustanud midagi. Tema arvas, et küll tal on tubli mees.Mees ei saanud tema väärtustest aru
Paar nädalat või kuu pärast reisi hakkas Neidi ootama, et mees saab ehk tema väärtusest aru, sest kümme aastat on ta ju oma naist hinnanud, ja tuleb uue naise juurest tema juurde tagasi. Pealegi ei tulnud Marek oma asju ära viima ja see andis Neidile lootust, et mees ei taha sidemeid lõplikult katkestada. Lapsele rääkis Neidi, et nad vajavad natuke järelemõtlemisaega, et oma suhteid klaarida. Ja et isa tuleb kindlasti tagasi.
Aga mees ei tulnud tagasi. Ilmselt oli Neidi reisil selle tagasituleku ka päris raskeks teinud, kui mehel oligi mingeid kõhklusi. Aga ilmselt ei olnud tal mingeid kõhklusi. Peagi peaks ta taas isaks saama. Igatahes pidi Neidi ka tütrele kõik üles tunnistama ja see oli tema üllatuseks üsna rahulik.
See paistab veidi õelutsemisena, sest teema on kurb, aga sõbrannad ei saa kuidagi aru, miks Marek selle uue naise uudise kohe reisi teisel päeval ütles, kui oleks ju võinud viimasel päeval öelda. Kas ta siis ei arvanud, et pärast seda on reis rikutud? Sõbrannad on arutanud, et kõige parem oleks seda halba uudist olnud Neidile öelda ju pärast reisi kodus. Inimesed käituvad ikka vahel kummaliselt. Tegelikult kõige õigem oleks ju olnud mitte enam senise naisega reisile minna, kui uuega kõik plaanid tehtud.

Vaadatud 3368 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
arvan

et kuigi see oli ebamugav kuulda, oli see mehe poolt siiski väärikas , et ütles seda ja naine ei pidanud mujalt kuulma. Kindlasti oleks reisil olnud ehk hea veelgi ühtteist sel teemal arutada, naine eelistas vaikida ja pärast sõbrantsidega kilada nagu taskukoer.....

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi