Sahin: Deniss Metsavas, kas vene luure projekt algusest peale?

09.09.2018 17:30
Nelli Teataja
Kommentaarid
3
Foto:

Nellil õnnestus rääkida meestega, kes spionaažis kahtlustatava Deniss Metsavasega omal ajal Vahipataljoni A-kompaniis aega teenisid. Silma ei paistnud see noormees peaaegu mitte millegagi, ei avaldanud oma arvamust, täitis käsku ja oli kohusetundlik. Huumorisoon puudus täielikult.

Siiski jäi ta paljudele rühmakaaslastele meelde ühe asjaga. Nimelt soovis ta, maksku, mis maksab, pääseda Meegomäe lahingukooli kolmekuulistele nooremallohvitseri kursustele. Pärast sõduri baaskursust see tal paraku ei õnnestunud. Rühmakaaslased ei suuda täpselt meenutada, kas ta kukkus sisseastumiskatsetel läbi või polnud lihtsalt piisavalt pädev Meegomäele minekuks. Metsavas oli mustas masenduses ning kurtis oma häda nii rühmakaaslastest poistele kui ka ülemustele. Suure mangumise peale saadeti Metsavas Meegomäele järgmise satsiga. See oli üsnagi haruldane juhtum, sest üldjuhul sedasi kellelegi tol ajal vastu ei tuldud, kes sai, see sai, kes jäi, see jäi.
Saatuse iroonia on aga selles, et tõenäoliselt oli Riho Terras Vahipataljoni ülemana ise see, kes spioon Metsavase karjäärile oma allkirjaga tõuke andis. Meegomäel näitas Metsavas ennast igati heast küljest, kuid ta ei tulnudki sealt pärast kolme kuud kohe tagasi, vaid jäi aspirantõppuriks.
Aspirantidega oli aga tol ajal selline lugu, et reservi minnes omistati aspirandile lipniku auaste, mis tähedas seda, et vahva ja kirev veebli-elu jäi mehel sootuks vahele. See aga on kaitseväe mõistes nn maasool. Ja kui aus olla, siis ega neid “reservlipnikke” keegi väga ka ei austanud.
Vene sõjaväeluurest rääkides pole välistatud, et võib-olla oligi Metsavas GRU projekt algusest peale – las poiss alustab puhtalt lehelt ja paugutab siis nii kaugele kui saab.
Ei maksa unustada, et Metsavase isa Pjotr Volin teenis leiba okupantide piirivalvevägedes ning see organisatsioon allus otseselt KGBle. Naiivne oleks loota, et selles peres härdal meelel 24. veebruari tähistati, pigem ikka 23ndat.
Siiski paneb imestama, et kes küll tegeleb meie vabariigis ohvitseride taustakontrolliga? Äkki keegi ei tegelegi?
Lõpetuseks tuleb siiski kiita meie vastuluuremehi, spioonid said tabatud ja müüt kõikide siinsete venelaste müstilisest eesti patriotismist taas kord purustatud.Vaadatud 3651 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
blahh

Lollus. Ta oli pikka aega sidemetes Uno Puusepaga, kes plagas KGB spioonina otse KAPOst Moskvasse ja millegipärast saab siiani Eestilt eripensioni - ei tea, kas riigireetmise eest? Kohtusid nad vähemalt novembri alguses 2017 Sheremetjevo lennujaamas. Tema isa on olnud Uno suur sõber.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi