Sahin: Maive Rute ootamatu tagasitulek Brüsselist - turvaline valik

15.09.2019 20:15
Nelli Teataja
Kommentaarid
0
Foto:

Juba plikast peast esirinnas olnud Maive Rute tuleb pärast kiiret ja kõrget karjääri euroametnikuna tagasi Eestisse ja asub 1. oktoobrist Eesti Panga asepresidendiks. See on ka väärt koht, aga sunnib ikkagi küsima, mis siis Brüsselis viga oli?

Kui Rute sai ligi 20 aastat tagasi Euroopa Komisjonis kõrge koha (väikeettevõtluse ja innovatsiooni direktorina), siis ohkisid mõned tuttavad imestusest ja kadedusest: "Ega ta siis nüüd nii tark ka pole!" Teised jälle leidsid, et keskkooli kuldmedaliga ja maaülikooli cum laude lõpetamine pluss kaks magistrikraadi välisülikoolidest näitas, et sel naisel sisu peaks olema. Igatahes oli tema hõivatud ametipost Brüsselis tähtsaim neist, millele eestlased seni olid tõusnud.
Umbes sarnastel positsioonidel jätkas Rute tänini, ikka enam-vähem innovatsiooniga seotud alal. Tänavu mais kuulutas aga Eesti Panga nõukogu välja konkursi keskpanga asepresidendi kohale (sellelt positsioonilt oli Madis Müller tõusnud panga presidendi toolile). Juulis kuulutati konkursi võitjaks Rute.
Kuigi alles paar aastat tagasi kinnitas naine Eesti ajakirjanduses, et pere tulevik on seotud Brüsseliga, otsustas ta nüüd äkki kannapöörde teha, vahetada ühe väikse riigi peaaegu olematute volitustega keskpanga asejuhi koha vastu senine kõrgelennuline ja kogu eluks tagatud eurokarjäär, millega kaasnevad ühe tavaeestlase jaoks kujutlematult suured ametihüved. Pealegi olid nad koos abikaasaga, kes samuti Brüsselis euroametnik, ostnud mitmekordse maja Euroopa Liidu pealinna eliitrajoonis.
Paari tundvad inimesed teavad rääkida, et tagasitulek Eestisse on seotud mõlema karjääris tekkinud seisakuga. Mees oli selles peres pidanud leppima olukorraga, et püksid on naise jalas, abielupaari kaks last aga juba omaette pere loonud. Aastad läksid ja näha oli, et enam kõrgema kabinetini eurokoridorid seda naist ei vii. Ühel niisugusel hetkel võiski tunduda karjäärist olulisem hoida lastega sidet ja olla olemas ka lastelaste jaoks. Lihtne ja inimlik, pealegi turvaline valik.Vaadatud 1109 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi