Sahin: Mart Helme lahkumine oli ette teada

15.11.2020 23:20
Nelli Teataja Foto: A. Pärtel
Kommentaarid
7
Foto:

Dramaatiline mardilaupäev, mil Mart Helme astus kõiki teisi süüdistades tagasi, polnudki tegelikult nii ootamatu, sahistatakse Nellile poliitika konservatiivsemast tiivast.

Plaan on vana juba nädalaid. Helmed armastavad skandaale ning Bideni võimuletulek oli hea võimalus üles keerata võimalikult suur välispoliitiline skandaal. Neile, kes ­EKRE-t armastavad, on (põlatud vasakpoolse neoliberalistliku peavoolu) meedia pahameel nii siin- kui ka sealpool piiri pigem meele järele.
Seda, et Mart Helme plaanib tagasi astuda, aimus tegelikult ka Sise­ministeeriumi koridoridest. Nimelt võis seal süvariik ehk ametnikkond üsna rahulikult võimust võtta, ministri­härral polnud sisulise töö jaoks kuigi palju aega. Sest ka siis, kui partei­juhtimise võim pojale sai üle antud, jätkas vana senjöör siiski pigem poliitikategemist ning Jüri Ratase paksunahalistel kandadel tallamist, Helmet tegeleda ­sellega, mille eest maksumaksjad teda ülal peavad.
Riigikogu sobib Mart Helmele ­hästi. Reljeefsed seisukohad kõlavad ­hästi ning mobiliseerivad teatud valijate hulka üha kindlamalt EKRE selja taha joonduma.
EKRE ridadest leitud uus minister peab nagunii tegema kõik nii, nagu Helmed ütlevad, seega jääb Siseministeerium kenasti senjööri poolt kaug­juhitavaks. Täpselt nii, nagu juhtus siis, kui väliskaubandus- ja IT ministriks sai Mart Helme senine nõunik Rain Siem.Vaadatud 4079 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
nipi

issaristike! mitte kuidagi pole hea- umbusaldati pidevalt, ei saadud lahti, nüüd astus ise tagasi, jälle paha- kõiki teisi süüdistades... küll on meie meedia vastikuks muutunud... Helme muutub järjest sümpaatsemaks mida rohkem teda materdatakse.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi