Sahin: Omavalitsustes hõõgub riigi otsustamatuse pärast paanika

26.12.2021 23:15
Nelli Teataja
Kommentaarid
2
Foto:

Selle talve kuum sõna on elekter. Gaas ka. Hinnad on võimsalt tõusnud, vedades endaga kaasa ka suure hulga esmavajaliku kraami hindu.

Riik on lubanud inimesi toetada ning käinud välja idee, et seda tehakse omavalitsuste abil. Antakse raha sinna ja küllap osatakse seda seal õigesti jagada.
Kõlab hästi, aga vähemalt väiksemates omavalitsustes on see tekitanud nii poleemikat kui ka paanikat.
Inimesed helistavad vallasekretäridele, vahel ka vallavanematele ja küsivad – kus saab, kuidas saab, kui palju saab ja millal saab.
Vastuseid ei ole. Veel. Aga millal on, jääb ka vastamata.
Tihti on omavalitsuste eesotsas uued juhid. Kandideerides olid nad valmis kohapeal koroonakriisiga rinda pistma, kuid ehkki ka see pole kuskile kadunud, seistakse silmitsi uue suure kriisiga.
Üks vallavanematest tunnistab ausalt, et riik lükkab „usalduse ja koostöö” sildi all üha enam kohustusi kohalikele omavalitsustele, seal aga on näiteks palgafond rangelt piiritletud ning kes töö ära peaks tegema, pole enam riigi asi.Vaadatud 681 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
rohepöördehinnatõus

paanika on mõne kuine ja kui uurida kuidas seda makstakse siis ainult kui elad vallamaja kõrval .kaugemalt läheb liiga kulukaks seda asjatada . Kevadel loodetakse et sööme muru ja maksame

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi