Suhted: Kahe lapse ema: "Unistan kolmandast, aga mees on vastu..."

15.03.2020 15:05
Anna-Britt Gnool Illustreeriv pilt
Kommentaarid
2
Foto:

Kerstil (33) on kaks last – üks käib esimeses klassis, teine on alles lasteaiaealine. Naise suur unistus on sünnitada ka kolmas, kuid kahjuks ei taha tema abikaasa Kaarel sellest kuuldagi. "Tema meelest on kahegagi piisavalt raske," ohkab naine.

Kersti tunnistab, et muidugi on kahe lapsega keeruline. "Kumbki meie lastest ei ole hästi maganud ega ka tahtnud eriti omaette mängida, nendega on olnud ikka päris väsitav," ohkab ta. "Väiksem laps alles hakkas korralikult magama, ta sai just kolmeseks. Suurem oli pisemana aga väga suur kisakõri ja jonnipunn, kohutavalt palju oli temaga raskusi näiteks kaupluses käimisel. Ta võis ennast lihtsalt maha visata ja röökima hakata, kui ma ei ostnud näiteks seda pulgakommi või jäätist või mänguasja, mida ta parajasti saada tahtis.
Nüüdseks muidugi on kõik need hullemad raskused tasapisi kaduma hakanud. Mõlemad magavad öösel ning vanema lapse iseloom on oluliselt paranenud. Mina olen üha enam hakanud mõtlema selle peale, et meie perre võiks tulla ka kolmas laps. Ma olen alati kolmest lapsest unistanud ja sellest olen ma suhte algusest peale Kaarliga ka rääkinud. Tema on alati olnud pigem sellisel äraootaval seisukohal, et no eks vaatame, katsuks kõigepealt ühe-kahega hakkama saada ja eks siis paistab... Ühesõnaga, suure hurraaga ta seda juttu kunagi vastu võtnud ei ole. Samas on ta teadlik, et mina olen alati soovinud kolme last oma perre. Nüüd siis aga ilmneb, et mees on oma otsuses kindel – rohkem lapsi ta ei soovi.

Murrab südame
Võin ausalt öelda, et selline kindel otsus murrab mu südame. Olen ikka kujutlenud oma lapsi vaadates, et üks tuleb peagi veel, kolm last tundub mulle nagu tervik ja praegu on tunne, et üks on puudu. Meil on mõlemad tütred ja nemad ikka vahel räägivad, et tahaksid väga omale venda või siis veel ühte õde. Olen neile ikka lubanud, et ehk tuleb keegi millalgi... aga nüüd, kus mees nii konkreetselt ennast on väljendanud, ei oska ma enam midagi öelda ega mõelda. Tundub, et ma siis peangi oma unistusest lihtsalt loobuma, sest tema ei taha või ei julge?
Kaarli põhjendused keeldumisele on sellised ebamäärased. No eks ta kardab muidugi, et me ei saa kolme lapsega hakkama. Majanduslik olukord on keskmine, kulud kasvavad iga lapsega ja eks ma olen kurtnud ka, et kahe väikesega on raske. Ongi raske, eriti arvestades, et meil ei ole ka lapsehoidjaid väga käepärast võtta. Mõlema vanemad elavad kaugel ning nendepoolse abiga eriti arvestada ei saa, seega hoiame oma lapsi üldjuhul ikka ainult omade jõududega. Kahekesi kuskil koos käia saame me ikka väga harva. Eks Kaarel kardab, et kui kolmas laps sünnib, puhkeb meil kodus päris hullumaja ja teineteise jaoks ei jää üleüldse enam mingit aega. Tema arvates on kahest enam kui küll, ta oli tegelikult isegi teise lapse saamise suhtes natuke ebaleval seisukohal, aga kolmandast ei taha ta üldse midagi kuulda.

Salaja ei saaks
Mul on üks tuttav kolme lapse ema, kellele oma murest olen rääkinud ja tema soovitas asi salaja ära korraldada, öeldes siis mehele, et "Oih! Näe, juhtus!" Mina sellist asja kindlasti ei teeks. See oleks ikkagi räige usalduse kuritarvitamine, kui ütled, et tarvitad rasestumisvastaseid tablette, aga tegelikult jätad need salaja ära. Vastu teise inimese tahtmist teda isaks teha ikkagi ei saa ega tohi, arvan mina. Lapse saamine peaks olema mõlemapoolne soov. Kui seda soovi ei ole, siis kardetavasti ei tule ka head lapsevanemat, ehkki olemasolevatele lastele on Kaarel vägagi hea ja pühendunud isa. Ikka ju lipsab peast läbi, et sama hea isa oleks ta ju ka kolmandale... aga kui ei, siis ei. Ilmselt mina siis ikkagi kolmandat korda ei sünnita ja pean leppima sellega, et lapsi on mul kaks. Püüan võtta asja nii, et paljudel pole ühtegi - minul vähemasti on kaks toredat last! Eks püüangi nendele keskenduda nüüd."Vaadatud 674 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...

praegusel ajal on kuritegu omada kolme last.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi