Suhted: Mees maksab pere raha eest oma isa võlgu

28.07.2019 12:05
Anna-Britt Gnool Illustreeriv foto
Kommentaarid
9
Foto:

Andra (39) ja Meelis (41) on koos elanud neli aastat ja omavad ­eelmisest kooselust ­lapsi.

Kuid Meelis tõi pereellu peale laste ka veel midagi muud kaasa - nimelt oma äärmiselt kehva majandusoskusega isa, kellele ta alatasa on sunnitud raha laenama ja kelle võlgu klaarima. Andra on väga nõutu ega tea, kuidas asjasse suhtuda.
Andra jutustab, et kui ta Meelisega koos elama hakkas, ei teadnud ta tolle isa probleemidest pikka aega midagi. "Meelise ema on surnud juba palju aastaid, tal ongi lähisugulastest ainult isa alles ning arusaadav, et nad on lähedased," räägib ta. "Teadsin kogu aeg, et jõukalt ta isa ei ela, kuid ei oleks eluski aimanud, mis tegelikult toimub... Pidevalt oli jutt sellest, et rahadega on raske, ei jagu selle ega teise jaoks. Ja siis selgus, et Meelis abistab igakuiselt oma isa, toetab teda kindlalt päris suure summaga. Sattusin suurde hämmingusse kui sellest kuulsin - Meelise isa on 61aastane, käib alles tööl ja minu teada päris korralikul ametikohal – miks peaks alaealisi lapsi kasvatav poeg teda igakuiselt toetama? Mees siis selgitas, et isal on praegu töö juures rasked ajad, palka vähendati ja olevat probleeme sellegi kättesaamisega. No hea küll... Aga siis tuli välja, et ta maksab ka oma isa telefoni järelmaksu! Ja miks? Aga sellepärast, et isale poleks järelmaksu antud, kuna tema maksekäitumine on olnud väga kahtlane ning minevikus on olnud mitmelgi korral juhuseid, kus ta pikalt oma arved üldse maksmata on jätnud. See tundus juba kohe päris imelik lugu ja jättis mulje, nagu polekski mu äia näol tegemist väärika härrasmehe, vaid mõne vastutustundetu nolgiga. Üha enam hakkas tunduma, et suur osa meie ühisest eelarvest voolabki äiapapa taskusse.

Kahtlased võlad
Kuid isegi sellega veel asi ei piirdunud. Ühel päeval käis Meelise isa meie juures ja nad rääkisid omavahel pikemalt köögis, sain aru, et on mingi eraviisiline jutt. Küsisin hiljem, milles asi oli, ja Meelis tundus kuidagi põiklev, nagu ei tahaks hästi rääkida. Mu süda aimas kohe halba. Lõpuks tuligi välja, et oli isale taas suurema summa laenanud. Mille jaoks, tahtsin ma juba väga pahaselt teada saada. Ääriveeri hakkas Meelis siis rääkima, et on ise ka isa peale nördinud, aga et millalgi oli too võtnud sms laenu ja seda on nüüd veel natuke vaja tagasi maksta – aga isa oli olnud pikemalt haige, palk kannatas tänu sellele ja nüüd on suured raskused. Asja tegi veelgi hullemaks, et juba varasemast ajast olevat isal ka ühele sugulasele midagi maksta jäänud, ja nüüd see sugulane nõudvat kangesti oma võlga tagasi. Ühesõnaga, Meelis laenas talle päris palju, ja mul lausa kihvatas sees, kui kogu seda lugu kuulsin. Meil mõlemal on lapsed – minul üks põhikooli- ja teine algkooliealine poeg, Meelisel endal esimeses klassis käiv tütar. Nendele kõigile on vaja kogu aeg riideid ja igasuguseid muid asju. Ja nüüd peame lisaks iseendile ja kolmele lapsele veel üleval pidama ka täies elujõus meesterahvast?! Sel õhtul oli mul Meelisega paras tüli, ütlesin, et mina sellega nõus ei ole.

Eraldi rahakott?
Meelis muidugi hakkas, et tema juba isale lubas teda aidata ja oli veel kinnitanud, et see on kindlasti viimane kord. Mina seda viimase korra juttu ei uskunud ega usu ka praegu, kus tollest päevast on möödas umbkaudu poolteist kuud. Mul on hoopis selline tunne, et Meelis võib-olla hakkab või on juba hakanud varjama minu eest oma kulutusi isa peale. Mainimata jäi veel see, et Meelis kannab hoolt ka isa auto eest ja tasub sellega seonduvaid remondikulusid, kütuse ostmisega vist saab äi õnneks ise hakkama. Praegu tuleb varsti juba hakata lastele kooliasju ostma, Meelis juba ohkas, et palju raha hakkab minema – mina ei saanud sel puhul jätta torkamata, et poleks see nii palju midagi, kui ei kuluks nii palju ühe teatud isiku peale. Praegu tahaks kohe lausa rahad lahku lüüa, hakkakski majandama nii, et on minu raha ja sinu raha, kumbki katab oma laste kulud ja vaatab ise, mida ülejäänud osaga peale hakkab. Ehk võtab Meelistki kukalt kratsima, kui oma tütre kooliasjade jaoks midagi alles ei jää. Kuidas ta küll aru ei saa, et isa lihtsalt kasutab teda ära?"Vaadatud 1591 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
matu

Isa tundub olevat luuser ja poeg pehmo!

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi