Suhted: Nördinud mees: “Näen vaeva, langetan kaalu... naine ei tee väljagi!”

14.11.2021 23:05
Anna-Britt Gnool Illustreeriv foto
Kommentaarid
8
Foto:

Peeter (37, nimi muudetud) on juba aastaid olnud hädas liigsete kilodega. Tervisega on raskusi, midagi selga ei mahu, trepist käiminegi tõmbab higiseks... Nüüd on mees otsustanud ennast käsile võtta. Trenni ja toitumise abiga on ta tänaseks langetanud ligi kakskümmend kilo. Kahjuks ei ole tema abikaasa Triin selles osas kuigi toetav.

Peeter jutustab, et kaalu langetada soovitas talle arst. “Jõudsin tema juurde vererõhuprobleemidega ja ta ütles kohe, et ülekaal võib olla siin üheks oluliseks põhjuseks,” räägib ta. “Ja seda ülekaalu oli mul ikka kogunenud nii neljakümne kilo jagu, seega päris korralikult. Eks ma olin ammu mõelnud, et peaks ses suhtes midagi ette võtma, aga arstilkäik oli nagu äratuseks. Ta luges sõnad peale, et ka südamele on selline kaal väga koormavaks ja see pani ikka mõtlema küll. Meil kasvab peres kaks last, tahaks nad ikka suureks kasvatada. Nii sai siis otsustatud see teekond ette võtta. Sain arsti poolt mõned toitumise ja trennisoovitused ja uurisin ise netist juurde ka. Hakkasin õhtuti sörkimas käima, kõige suurema muutuse tegin aga toitumise kohapealt. Meil teeb toidu enamasti abikaasa Triin, kes on noorema lapsega hetkel kodune ning ta teeb selliseid lihtsaid ja maitsvaid koduseid toite, mida ma varasemalt ikka mitu taldrikutäit korraga sisse vohmisin. Hakkasin nüüd piirduma ühe taldrikutäiega, vaatasin, et võtaks vähem liha ja rohkem kartulit või köögivilja, tihtipeale tegin ka ise mingi salati söögi kõrvale. Arvasin, et see on üsna vähene, mida ma teen, kuid minu üllatuseks hakkas kaal mühinal langema. Tänaseks olen kaotanud juba peaaegu kakskümmend kilo!

Ei mingit kiitust ega toetust
Oleksin arvanud, et Triinul on minu saavutuste üle hea meel. Ta ju teadis mu terviseprobleemidest ja sellest, et olen olnud oma kaalu osas rahulolematu. Ta on ka näinud, kui palju ma pingutan, et normaalsemasse vormi saada, ta teab, millised on tulemused. Kuigi naine pole kordagi midagi selle kohta küsinud, olen ikka ise teada andnud, et nii ja nii palju on maha läinud ja nüüd saan juba vaat neid pükse kanda, mis enne juba pikemat aega kuidagi üle kõhu ei läinud. Tema reaktsioon on väga leige, “tubli” on ikka öelnud, aga rohkem olen kuulnud, et mida ma nii palju jändan ja sahmerdan selle kaalu pärast, ei olevat mul häda midagi, meesterahval peab ikka liha ka luudel olema. No... ütleks, et liha asemel on ikka seda pekki päris kõvasti ja seda nüüd küll olema ei pea, vähemalt mitte sellises koguses, et juba tervisele ohtlikuks on muutunud. Olen talle kinnitanud, et ega ma ennast mingiks kriipsujukuks ei tahagi saada, aga vähemasti normkaalu lähedal võiks ju ometi olla. Triin ikkagi ei saa nagu aru. Ta toob näiteks omaenda vanaisa, kes oli eluaeg ligi saja viiekümne kilone mees, aga tugev ja terve ning elas üheksakümneseks.

Kadedusega pole tegemist
Võiks ehk arvata, et kaasa on kadedavõitu ja sooviks ise kah sedalaadi tulemustega hiilata. See pole kahjuks nii, Triin on juba sünnipäraselt kõhna ­kehaehitusega ning võib süüa, mida tahes, kaalus tema eriti juurde ei võta. Nagu öeldud, on ta ka päris hea kokk ning eks sealt need minu kilod aastate peale kogunesid ka, kuigi peenike poiss ei ole ma kunagi olnud. Pigem näib, et Triinule justkui on meeldinud see minu priskus ja nüüd ta kardab, et tõesti äkki jäängi liiga kõhnaks või pingutan üle või midagi sellist. Olen püüdnud sellest temaga rääkida, aga ega ta midagi ei tunnista, ütleb, et ta ju on mind küll ja küll tubliks nimetanud, mida ma veel tahan. No tahaks natuke enamat kuulda kui see mokaotsast “tubli”! Töökaaslased ja mu enda vanemad on vaimustuses, ütlevad, et mind ei tundvat enam äragi, nii terve ja hea nägevat välja... Suudaks enda kaasa kah rohkem toetavaid sõnu öelda, oleks endal kohe palju rohkem motivatsiooni jätkata! Tahaksingi oma jutuga öelda seda, et kiitke oma mehi, mehed vajavad samuti toetavaid sõnu, kui on midagi saavutanud - ise muidugi tead, et oled millegi positiivsega hakkama saanud, aga kui kõige lähedasema inimese suhtumine on jahe ja ükskõikne, siis teeb see ikka meele nukraks küll.”Vaadatud 644 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
kahju

et göringist ridiküli ei tehtud

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi