Suhted: Vanaema pihtimus: “Kogu puhkus läheb ­lapselaste hoidmise peale!”

04.07.2021 22:05
Anna-Britt Gnool Illustreeriv foto
Kommentaarid
10
Foto:

Maret (57) on vanaemaks neljale lapsele. Ta on heameelega valmis lapselapsi hoidma, kuid tunnistab samas, et kerge see ei ole. Eriti veel siis, kui kõik neli tükki korraga hoida tuuakse. “Sel aastal soovivad tütred tuua lapsed minu juurde terveks mu puhkuse ajaks,” ohkab Maret. “Lootsin suvel natukegi puhata ja raamatuid lugeda, ent nüüd tuleb välja, et sellest võin vaid unistada.”

Mareti kahel tütrel on omakorda kummalgi kaks last. Vanemal tütrel on 8-aastane poeg ja 6-aastane tütar, nooremal tütrel aga 5-aastased kaksikud tütred. “Kõik lapsed on väga vahvad, aga äärmiselt elavaloomulised, eriti kaksikud,” kinnitab Maret. “Neil peab kogu aeg väga hoolega silma peal hoidma, sest nad on suutelised välja mõtlema igasuguseid pahandusi ja lisaks on neil kombeks ka aiast jalga lasta ning ümbruskonda omapäi uitama minna. Eriti pööraseks lähevad nad muidugi siis, kui on kõik koos, siis õhutatakse üksteist lollusi tegema. Just seetõttu eelistan ma lapsi hoida võimalusel pigem eraldi, mitte kõiki korraga.
Oleme omadega ikka hakkama saanud, mina olen tütardele öelnud, et hoian meeleldi, aga palun siis mulle aegsasti ette teatada, et saaksin arvestada. Noh, nüüd nad siis teatasidki mulle oma soovidest ette... Vanem tütar peab tänavu juulikuus töötama ja saab puhkust alles augustis. Ta tahtis teada, kas saaksin lapsed kuuks ajaks enda juurde võtta - ei taha neid pikkadeks päevadeks üksi jätta, eriti väiksemat ning lasteaed on neil juulis kollektiivpuhkusel. Mis seal ikka, eks ma muidugi olin nõus. Lastel ju maal mõnus olla, mõtlesin, et küllap saab kuidagi hakkama. Endamisi veel mõtlesin, et vähemasti on neid kaks, mitte neli.

Neli last korraga?!
Siis aga helistaski mulle noorem tütar, kes plaanis koos abikaasaga kaheks nädalaks Kreekasse sõprade juurde sõita ja palus luba, et kaksikud minu juurde tuua. Raske oli keelduda ka, tean, et hoidjatega on neil väga kehvad lood. Nii sai siis lubadus antud, küll minu poolt raske südamega, sest ma mõtlen juba praegu õudusega, kuidas kahe nädala jooksul pean üksinda hoidma nelja last korraga. Mul oli varutud puhkuse ajaks terve virn raamatuid, mõtlesin, et vedelen aias võrkkiiges ja loen... Nüüd tuleb suu sellest muidugi puhtaks pühkida. Ma armastan oma lapselapsi, kuid teen päris pingelist ja väsitavat tööd ning puhkust oleks mulle endale väga tarvis olnud. Kardan, et muidu võib lausa tervis varsti üles öelda. Samas ei taha oma lapsi hätta ka jätta. Vanem tütar on üksikema ja tal pole valikut, peab juulis tööl käima - keegi peab ju lapsi vaatama ja minul on just sel ajal puhkus. Ja nooremal on mitmel põhjusel olnud elus üsna rasked ajad, alles hiljaaegu maadles ta abikaasa ränga haigusega. Muidugi ma tahan, et nad saaksid koos puhata ja aega veeta.

Ehk on abi loota
Õnneks paistab, et päris lõpuni troostitu see olukord ka ei ole. Ma pole abielus, seega mingit abikaasapoolset tuge pole kusagilt loota, kuid see-eest on mul olemas eakas ema, kes vaatamata oma vanusele on üsna nooruslik ja tegus. Tema on lubanud mulle lastehoidmisel appi tulla ja see on tegelikult määratu kergendus. Kahekesi lastega tegeleda ja neil silma peal hoida on ikka midagi muud, kui kogu vastutust üksinda kanda. Selge see, et ema on juba vanem inimene ja neil järel joosta ei jõua, kuid vähemalt natuke saab hoidmisel abiks olla ikka. Nädalavahetustel plaanib ka vanem tütar maale meie juurde sõita. Nii et loodetavasti saame kuidagi kamba peale lapsed ikka hoitud!”Vaadatud 924 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Ka vanaema

Kõik on õige, aga miks peab seda nii hädaldama. Kõik vanaemad hoiavad suvel lapsi, see on ju nii normaalne.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi