Suur õlletest: Solgiämbril on ka rohkem iseloomu kui alkovabal õllel

04.08.2019 20:25
Rain Peeter
Kommentaarid
2
Foto:

Hulk Eestis müügil olevaid õllesid ei kõlba kassi saba allagi, leiavad erinevaid tooteid pruukinud kriitikud.

Nelli Teataja traditsioonilisel suvisel õlletestil osales sedapuhku rekordilised 12 kesvamärjukest, mida hindasid rekordilised kuus õllesõpra, esmakordselt oli testijate seltskonnas ka naisterahvas Sanna.
Meeskond koosnes Nelli Teataja raskekahurväest Jaak Leerist ja Rain Peetrist, kellele lisaks istusid laua taga juhtiv riigiteenistuja Edgar, logistikaboss Veiko ja edukas ettevõtja Aivar.
Esmakordselt hindasime õllesid 10 palli süsteemis ja võimalusena sai joogile ka baranka anda ehk 0 punkti. Tulemused on järgnevad.

On see õlu või Maardu järv?
Viimane ehk hapupiimane ehk 12. koht kuulub kõigest 4 punktiga A. Le Coq Premiumi alkoholivabale versioonile. Hinnangud on katastroofilised. Edgar arvab, et isegi solgiämbril on rohkem iseloomu, Rain võrdleb jooki Maardu järve veega. Jaak eelistaks pigem vett juua, sest see tuleb otse kraanist ja on seega soodsam. Sanna, Veiko ja Aivar kirjutavad hindamislehele stoilise rahuga nulli.
Eelviimane ehk 11. koht kuulub 7 punktiga Selveri Pilsnerile. Etteruttavalt olgu öeldud, et hind on ainus, mis selle õlle puhul kriitikat kannatab – 69 senti pudel on võrreldav Läti hinnatasemega. Edgar sellele joogile punkti ei anna ja ütleb, et see solk on liiga halb isegi koni kustutamiseks. Sanna seevastu on tiba lahkem, annab ühe punkti, aga avaldab arvamust, et see on veega pooleks kallatud kogemata kombel. Rain pakub, et tegemist on realiseerimistähtaja ületanud Tartu Limonaadiga ja Jaak on lihtsalt pettunud, et sellis lurri peab maitsma, isegi lonks on liiast.
Esikümne lõpetab Pulsi hele alkoholivaba õlu 11 punktiga. Jaak käratab, et sellise jama tootmine tuleks otsekohe lõpetada, Veiko ja Rain nõustuvad leige noogutusega. Edgar küsib Sanna käest, kas on veel midagi hullemat võimalik pudelisse villida, aga vastust ei saa. Aivar annab kaks punkti ja joob tuima näoga klaasi tühjaks, kommentaarideta.

Seebivesi väikse viinaga
Üheksanda koha Nelli Teataja õlletestis saavutas 13 punktiga Karl. Rain võrdleb jooki “Rootsi saunaga” – kõik istuvad ja ootavad, et higi voolama hakkaks, aga temperatuur on maksimaalselt 10 kraadi kõrgem kui sügisel tänaval. Edgaril jooksev võrdlus vana arvutiga Pentium 286 – lahja mis lahja. “Maitselageduse tippsaavutus,” rehmab Jaak käega ja sülitab joogi suust välja.
Kaheksas koht ja 18 punkti kuuluvad Rockile. Sanna ütleb konkreetselt, et seda jooki ta ei taha, kirjutab hindamislehele ümmarguse nulli ja proovib äsja juhtunut kiiresti unustada. Logistikaboss Veikole ei meeldi Rocki värv, aga sellest hoolimata annab 4 punkti. Aivarile seevastu tundub Rock meeldivat – 8 punkti tabelisse ja mokaotsast kostuv vaikne küsimus, kas juurde saab. Ei saa.
Vaid kaks punkti rohkem ehk 20 saavutas seitsmendale kohale platseerunud Bock. Kõige kangemal testis osalenud õlul on alkoholisisaldus 7 promilli. Rainile ei meeldi üldse: “Kui kiiresti purju tahan jääda, siis eelistan viina!” Edgar sekundeerib: “Seebivesi, väikese viinaga!” Sanna ütleb, et suurim viga, mida saaks teha on Bocki joomine soojalt ja vähe väiksem viga on Bocki joomine külmalt – tabelisse järjekordne baranka ehk null. Veiko on Bocki suhtes kõige armulikum ja annab 7 punkti ning lisab tagasihoidlikult, et talle see jook täitsa meeldib.

Vastik, palun järgmine!
Kuuenda kohaga ehk täpselt keskel lõpetab pimetesti 24 punktiga Alexander. Rain paneb oma õhtu esimese 8 tabelisse, kiidab värvi ja maitset. Veiko ütleb, et sellel napsul pole rohkem iseloomu kui toolil, millel ta istub, Sanna nõustub hoogsalt noogutades. Aivar ütleb, et külmana täiesti joodav ja Jaak nõustub klaasi tühjaks juues.
Saku On Ice – viies koht ja 25 punkti. “Vastik, palun järgmine,” rehmab Sanna käega ja küsib, kes tahaks suitsu minna tegema. Jaak tõuseb püsti ja liitub, aga enne avaldab arvamust, et kui vähegi võimalik, siis sellest joogist peaks iga terve mõistusega inimene kaarega mööda käima. Edgar, kellest vahepeal on juba Ets saanud, võrdleb jooki vana hea Ladaga – sõidab küll, aga kohale ei jõua. Logistikaboss Veiko ja Rain ei suuda otsustada, kas tegemist on hea või halva joogiga, aga mõlemad panevad tabelisse kuus punkti. Pigem ikka hea.
Esimesena jääb esikolmikust välja hindajatelt 28 punkti kogunud A. Le Coqi toodang Sataños. Veikole see jook meeldib, tabelisse 7 punkti ja kaaslastele rahulolev muie. Ets, kes on taas Edgariks muutunud, arvab, et tegemist on päikese käes seisnud Originaaliga, mis uuesti maha jahutatud – 1 punkt ja avaldamiseks kõlbmatu ropendamine. Aivar ja Sanna ütlevad kui ühest suust, et nad mõtlevad kuumale saunale.

Meenuvad kooliaeg ja kangialune
Kolmas koht ja Nelli Teataja õlletesti pronksmedalid kuuluvad 31 punktiga A. Le Coqi Premiumile (4,7 promilli). Sanna annab teada, et see on esimene jook, mida ta juurde sooviks, Jaak avaldab arvamust, et see naps sobib enne viina joomist suurepäraselt. Veiko kiidab värvi ja vahtu, aga paneb tabelisse siiski vaid viie – midagi jääb nagu puudu tema sõnul. Aivar on kõige lahkem – rahuloleva näoga leiab tee tabelisse tema esimene 9.
Teiseks hindas seltskond 33 punktiga vana hea Saku Originaali. Jaak ütleb, et tegemist on saunaõllega, aga täpsustab, et ta peab silmas siiski elektrisauna. Edgar ütleb, et see on nagu Eestis toodetud Mozzarella juust – suure hädaga ajab asja ära. Sannale meeldivad mullid ja värvus. Rain rehmab käega ja paneb tabelisse 8, sama teeb Veiko.
No nii – esimene koht traditsioonilisel Nelli Teataja õllede pimetestil kuulub A.Le Coq Specialile 41 punktiga. Arvestades kuute testijat on Speciali keskmine hinne ligi 7 punkti. Veiko ütleb, et kui seda jooki oleks külmkapp täis, siis poleks süüa vajagi. Jaagu arvates on tegemist samuti hea napsuga: “Paned tunni või paar kipsplaate seina ja siis naudid täiega!” Edgarile meenub kooliaeg ja Narva maantee kangialune kui esmakordselt sai sõpradega õlut võetud. Aivar annab õhtu teise üheksa, võtab peotäie popcorne ning suundub rahulolevalt suitsunurka.Vaadatud 1436 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
tuul

alkoholivaba ölu on maitsetu solk parem juua kalja vöi veel parem puhast vett

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi