Tallinna toidumess oli tavalisest tagasihoidlikum

10.10.2021 23:15
Ülo Külm Foto: M. Metslaid
Kommentaarid
1
Foto:

Toidumess FoodFair ühendas endas meeleolukalt toidutööstuse, toitlustuse, toidukaupade jae- ja hulgikaubanduse, seadmete, sisustuse ja vahendite pakkujad.

29. septembrist kuni 1. oktoobrini toimunu oli vahest sügishooaja oodatuim mess –selle nädala lõpus toimuva ilumessi Ilu sõnum kõrval.
Parasjagu maitseelemusi, uudistooteid nii Eestist kui välismaalt. Üllatav, et messil kehtis taaskord vanusepiirang – alates 18. eluaastast.
„Seekord on mess mahult väiksem. Kahe tunniga saab kenasti kõik läbi vaadatud, degusteerimised tehtud ja spetsialistidega jutud aetud. Mitmeid uusi kontakte sõlmitud. Nägin seal ka päris mitmeid ilusaid naisi, kuid kahtlemata on nende kontsentratsioon nädala pärast startival ilumessil oluliselt suurem,” muigas viiekümnendates ettevõtja Raivo.

Rohkem proffidele mõeldud
Teatud mõttes näitab seda ka pääsme hind, kõigil päevadel eranditult kaheksateist eurot – päris kallis.
Pluss seekord seitse eurot veel juurde – neile, kel vaja kohapeal koroona kiirtest teha. Sest kontroll oli range ja ilma vajaliku tõendita messile kedagi ei lastud.
Huvilisi-spetsialiste-kaupmehi liikus ringi mõõdukalt, tunglemisest oli asi kaugel.

Naaberriikidest Läti paremini esindatud
Mis riikide esindatust puudutab, siis Eestile lisaks hakkasid silma Läti, Soome, Taani ja Indoneesia. Mingi lahedam Hispaania lihameister oli ka kohal.
Taani osas, firma Osterberg Foods pakkus naturaalseid (100 protsenti orgaanilisi) limonaade ja teejooke. Kuus pudelit (250 ml) sai nende boksist kaasa osta vaid viie euro eest.
Enamiku bokside juures pakutigi degusteerimiseks kõikvõimalikke toiduainetetööstuse tooteid. Juustusorte, pagaritooteid, maiustusi, vähesel määral kala ja liha. Allakirjutanu rõõmuks ka glasuuritud piparkooke, kaubamärk Marmiton.
Mis joodavat kraami puudutab, siis erinevaid mahlu ja smuutisid oli rikkalikult, alkohoolsete jookide (viinad, õlled, siidrid, veinid) osa – nende jaoks oli eraldi ala – seegi kord vähem.
Põnev leid oli Marsalkka Mannerheimi viin, mida toodetakse Rapla lähedal ja mille pooleliitrine pudel maksis kümme eurot.

Hinnad üldjuhul poodidest soodsamad
Mis messi müügipoolt puudutab, siis poodidega võrreldes olid mingil määral odavamad või väga odavad hinnad. Samas osades boksides sai vaid uudistooteid maitsta, kaasa neid ei müüdud.
„Kokkuvõttes läks mess korda. Uudistajaid oli küll tavalisest vähem, kuid osalemine tasus ennast ikkagi ära,” leidis enamik kodumaiseid toitlustus_ettevõtjaid.Vaadatud 162 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Romante Rohepjööre

Eriti huvitav oli Ahvrika telikatess , kuivatatud inimliha. Seda sai seni ainult darknetist tellida. Nüüd aga vabalt Maximust.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi