Teet Suur kummutab homode kohta käivaid eelarvamusi

25.06.2017 14:30
Hillar Kohv
Kommentaarid
11
Foto:

6.-8. oktoobril toimub Rakveres midagi uut ja olulist – esimene LGBT (lesbi-gei-bi-trans) Filmifestival Festheart. Festhearti pealik Teet Suur: „Vastased hoiavad teema kuumana!”

Millal ja kuidas selline idee sündis, et Rakveres selline filmifestival läbi viia?
Festivali idee sündis möödunud suvel. Üheks ajendiks oli vast­avatud Rakvere kinomaja oma potentsiaaliga ja soov teha algust tavakinolevis olevate filmide kõrvale mingit teemafestivaliga. Kindlasti oli see kindlasti tõukejõuks, et tegutsema hakata.
Pealegi kuna olen gei, siis on seksuaalvähemuste temaatika eriti hingelähedane. Teeme seda ka nende seksuaalvähemuste hulka kuuluvate inimeste eest, kes on olemas, aga ei näita seda välja, kuid ehk see siiski annab julgust ja on abiks - et inimene julgeks olla tema ise. Püüame hajutada levinud arusaamu ja stereotüüpe seksuaalvähemuste kohta.

Milliseid filme neil päevil näidatakse?
Filmifestival põhiprogramm kestab 3 päeva, ehk ühe nädalalõpu. Filmivalik koosneb valdavalt euroopa filmidest. Kavas on nii mängufilmid, kui dokumentaalfilmid. Kõrvalprogrammis väiksemates saalides võib olla valikus lühifilme ja animafilme. Festivali juurde käivad ka kohtumised filmitegijatega ja vastava teemaga arutelud.

On teil endal ka homodest sõpru?
Jah, kuna olen gei ja minu eelistuseks on mehed, siis loomulikult on ka homodest sõpru.Seoses selle filmifestivali toimumisega on meedias juba suur kära olnud, kas see ei raskenda sellise ürituse korraldamist?
Ühelt poolt see raskendab ja teisest küljest jälle kergendab, kuna negatiivne info, mida näiteks festivali vastased innukalt levitavad, ei vasta tihti tõele ja nii püütakse kujundada pilti festivalikorraldajatest, kes seda kõike pahatahtlikult kurjade eesmärkide saavutamiseks teevad. Samas ka pidev teema nö kuum hoidmine on siiski hea – tuletab kõigile potentsiaalsetele huvilistele meelde, et oktoobris tuleb sammud Rakverre seada!

Kas Rakveres mõni homoklubi ka on?
Ei, aga äsja lõppenud Rakvere linna päevade ajal avasime kaheks päevaks filmifestivali toetuskohviku Rakvere Pika tänava kreisilaadal. Meie kohvik asus nö tähelepanu tsentris ja seda oli võimatu mitte märgata. Asusime kiriku vastas endise kangakaupluse ruumides. Kohviku kujundasime nagu vikerkaarerahva kohvikule sobilik. Lipud lehvisid ja kohvikuruumides eksponeerisime temaatilist kunsti, ka muusikavalik oli vastav, lisaks huvitav mäng LGBT ühingu inimeste poolt ja filmiõhtu. Kohvikul oli väga palju külastajaid ja vastukaja oli väga positiivne. See kõik andis tõestust, et teeme vajalikku asja.

Kas sooviksite midagi ka südamelt ära öelda seoses selle filmifestivali korraldamisega?
Üleüldiselt võiks inimesed tegeleda pigem loovate, mitte takistavate tegudega. Selmet pidevalt kellegi kallal viriseda, loo ise midagi, millest kellelgi hea meel võiks olla!

 

Vaadatud 3501 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
freelancer

mis asi on "homopropaganda"? kuidas on võimalik seksuaalset orientatsiooni propageerida, või pigem: mis selle mõte on? nahui see teie perset torgib, kui mingid inimesed kusagil paraadi peavad? või filmifestivali?

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi