Valitsuse kärpel on surmahõng juures

17.09.2023 23:05
Karol Sepik
Kommentaarid
5
Foto:

„Tõstame politseinike, päästjate ja tervishoiutöötajate palku, sest nemad on kriiside eesliinil,” kõlas valitsusse hääletatud juhtivpartei lubadus. Peale mõningaid koosolekuid, tagatoas istumisi ja muid sarnaseid kohendusi, kõlab see nüüd nii: “Kärpeid tuleb teha ka siseturvalisuse valdkonnas!”

Enne valimisi kõlanud laiapõhjaliselt targad ning läbimõeldud ideed eesliini, elanikkonnakaitse, tsiviilkaitse ja üldise turvalisuse teemal on nagu õhku haihtunud. Nüüd on ees jälle kurikuulus exceli tabel ja aetakse taga “august välja ronimist”.
Päästja, kelle palk on näiteks 1620 eurot (bruto) võtab samal ajal  roobad seljast ja asendab need tunkedega või vastupidi ehk töötab mitmel kohal. Sellise palgaga lihtsalt peret ära ei toida. Liiga palju on näiteid, kus lõpuks enam roobasid selga ei pandagi, sest kriis on päästja peres.
Tõhusa päästja esimene reegel kriisiolukorras on ju see, et turvalisus peab olema tagatud tema perele ja siis teistele päästjatele. Vastasel juhul ei tule meid enam keegi päästma - kas veab või saame surma. Kui riiki riivitakse siseturvalisuse valdkonnas nii õhukeseks, siis seda enam polegi.

Vaadatud 1619 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
385

JÄTKASID KONKURENTSITULT PUTINIL VEDUSID. kUI MITU EI TEE SEDA?

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi