Valusaim versioon: Markkus Ansberg tapeti armukadeduse pärast

14.10.2018 20:25
Lauri Nokkur
Kommentaarid
6
Foto:

24. oktoobril kolm aastat tagasi kadus jäljetult 17aastane noormees Markkus Ansberg.

Noormeest on otsinud kodumaine politsei ja lugematu hulk kaasmaalasi, tema andmed on ka Interpoli baasis, kuid see kõik pole viinud sammugi lähemale tema leidmisele.
Parksepa Keskkooli õpilane Markkus kadus väikeses turvalises Võru linnas. Need, kes teda tundsid, rääkisid vaikse loomuga sportlikust päikesepoisist, kel oli palju unistusi ja kes pingutas selle nimel, et neid täita.
Kuna kõik uurimised on jooksnud liiva, tõstatame teema veel kord. Võib-olla saab keegi siit edasi liikumiseks mõne niidijupi...
Vaatame esmalt üle Markkus Ansbergi kadumise kadumise ajalise poole. Kadumise päev 24.10.15.aastal. Kella poole ühe ajal öösel helistasid sõbrad Markkusele ja ta ütles, et on Räpina maanteel asuva Säästumarketi juures. Pärast seda aga oli Markkuse telefon välja lülitatud. Pole teada, kas telefoni aku sai tühjaks või keegi lülitas selle välja. Samas on sõpradelt teada, et Markkuse jaoks oli tema telefon oluline, välja ta seda reeglina ei lülitanud ning aku töökorras olemise eest hoolitses ka.
Üheksa minutit pärast kella üht öösel jäi Markkuse kujutis turvakaamerasse Koidula tänaval 16a klubi Tartu juures. Rohkem elumärke temast pole.

Info, mida teatakse
Teada on, et Markkus Ansberg oli sportlik noormees, kes mängis hästi jalgpalli. Täpsemalt – jalgpallitreeningud olidki põhjuseks, miks ta Rõugest Võrru elama tuli.
Kadumise eelsel päeval jäi jalgpallitrenn ära ja tema parim sõber oli sõitnud Tallinnasse. Sõbrad-tuttavad läksid pidu pidama ühte eramajja (aadress toimetusele teada) ja kutsusid Markkuse ka. Pidu lõppes osaliste sõnul kella 23 paiku õhtul ning pärast seda läks osa poistest laiali. Täpsemalt, laiali läksid Markkuse paremad sõbrad, ent peoperemehe sõbrad jäid veel sinna. Miks see oluline on, selgub õige peal.
Teada on veel, et peol oli 11 noort ning kuulda ja näha on, et peol Markkusele keegi liiga ei teinud.

Info, mida ei teata
Nüüd jõuame info juurde, mis on, nagu öeldakse, kinnitamata. Ja eraeluline ja tundlik ja seetõttu ka valusam.
Kümme päeva enne oma kadumist oli Markkus läinud lahku oma tüdruksõbrast. Ka tema nimi on toimetusele teada. Markkus oli sõprade sõnul seepärast õnnetu ja pisut justkui endast ära.
Peol kutsus üks neiu (nimi toimetusele teada) Markkuse kõrvale ning suhtles temaga. Tõenäoliselt polnud selles midagi isiklikku, sõbralik ja kaastundlik neiu otsustas kurba poissi pisut trööstida.
Ent tüdruk käis ühe teise poisiga, peomaja omaniku pojaga. Too nägi oma tüdrukut ja Markkust koos ning pealtnägijate sõnul oli seejärel kiirustanud helistama.
Veerand tundi hiljem jõudis kohale armukadeda noormehe vend. Teada on, et ta on olnud vanglas ning tal on Võrus ohtliku kurjategija maine.
Üks peol viibinud noortest rääkis, et vanem vend sekkus küllalt palju noorema eraellu. Näiteks vaatas ta tüdrukud üle ja ütles, kellega vend võib käia. Markkus vanemale vennale eriti ei meeldinud, sest ükskord varem oli ta noorema venna tüdruku üle löönud. Vähimgi seos venna uue kaaslasega ajas vanema venna päris kurjaks.

Poisid ja kanep
Kõnealune peomaja on olnud seotud ka narkootikumidega. Politsei on teinud sinna kolm haarangut ning alati kergeid narkootikume leidnud. Aga noorte vanemad on suutnud selle alati ära summutada.
Ka sellel ööl tarvitasid peol vähemalt neli noort kanepit, mis kinnitamata andmetel oli pärit peokorraldaja kodustest varudest.
Pärast Markkuse kadumist said kaks peol olnud poissi peksa. Kellelt, väidavad nad end mitte teadvat.
Pärast Markkus Ansbergi kadumist on Võrus tehtud mitmeid suuri õppusi ja ka koristustalguid. Kui saatuslikul ööl oleks juhtunud õnnetus või oleks Markkus otsustanud vabasurma minna, oleks midagi leitud – kas või telefon või mõni riideese.
Et neid aga leitud ei ole, tuleks siiski tõsiselt uurida versiooni, et Markkus langes rumala, kuid väga kurja, tugeva ja vägivaldse inimese ohvriks.
Kõikide loos käsitletud noorte nimed on loo autorile ja toimetusele teada.

Vaadatud 13544 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
s6dur

Kurb lugu, aga artiki alumine osa, so artikli autori tähelepanu juhtimine kanepile, on kahtlemata piinlik. Kanepit kasutavad inimesed peamiselt loodusliku antidepressandina, so ärevushäirete ja stressi tõttu, mis tekivad peamiselt hirmust segase tuleviku ees. Samuti on päästnud kanep paljude elud, sest kui see on sattunud potentsiaalse enesetapja kätte, siis kanep aitab tähelepanu kinnisideest kõrvale juhtida ning inimene jääb ellu.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi