VIDEOD: Uus kukeseene mees? Eestlane kakles hoogsalt mitme politseinikuga!

16.11.2023 23:50
NT
Kommentaarid
16
Foto:

Eleringi tööde ja tegemistega rahulolematut kodanikku saabus rahustama hulk politseinikke. Kõik eskaleerus väga kiiresti täiemahuliseks kakluseks.

Närviline kodanik sai politseinike peale aina pahasemaks. Ühele hetkel läks käsikähmluseks ja löökide jagamiseks. Vähemalt ühel korral paistis üks politseinik ka viga saavat. Järgmisel momendil lendasid peategelane ja politseinikud suure plärtsuga vette. Vesi mõjus rahustavalt, aga mitte kauaks. Kommenteerijad imestavad, miks politseinikud jõulisemaid võtteid ei kasutanud. Võimalik, et nad käitusid nii, lootes olukorra rahunemisele. Kogu situatsioon meenutas pisut Helsingis toimunud kurikuulsat kukeseene madinat, kus hulk politseinikke üritas samuti üht marutigedat eestlast maha joosta.

Enda sõnul olukorraga kursis olev Mehis Lillipuu andis sotsiaalmeedias tekkinud olukorrast täiendavaid kommentaare: "Esiteks, Elering ei ehita (see liin on seal Nõukogude ajast saadik) - hetkel toimub rekonstrueerimine. See maaomanik on minu teada varasemalt agressiivselt käitunud ehitajate suhtes. Seaduse järgi ei tohi maaomanik takistada ehitustäid liinikaitsevööndis. Mis muud üle jääb kui politsei kutsuda.
Lihtsalt olen selle ehitusega kursis. Seda pole filmitud ega TikToki pandud kui käidi ehitusobjektil lõhkumas eks, projektijuhte ja turvatöötajaid ähvardamas. Maaomanik viibis ehitustsoonis ja politsei esmastele korraldustele ei allunud - ega sinna kohe kambaga ei mindud." Töid teostab seal Connecto, mis uuendab Eleringi tellimusel liine, et oleks sünkroniseerimise võimekus Venemaa võrgust eraldumiseks. 

Vaata ka: Endine märulipolitseinik kaklusvideost: kas neil pole isiku kinnipidamise väljaõpet?Eleringi kommentaar

Elering uuendab sünkroniseerimise suurprojekti raames Eesti-Läti elektriühendust. Tööde käigus on tekkinud konflikt maaomanikuga Iisakus. Konflikti keskmes on taaskord küsimus, kas Eleringil on õigus liini uuendada. Selles osas oleme saanud mitu kohtulahendit, mis annavad meile õiguse liini sellisel moel uuendada ehk välja vahetada nii mastid kui juhtmed. Antud asukohas on õhuliin asunud juba 1970. aastatest.

Eleringi õigust vana õhuliini uuendada on muu hulgas kinnitanud riigikohus. Maaomanikul säilib liini uuendamisel talumiskohutus ehk maaomanik ei tohi liini uuendamist ega hooldamist takistada. Eile üritas maaomanik takistada meie töövõtja tegevust Iisakus, seades sellega ohtu nii ennast kui ka potentsiaalselt teiste isikute vara ja turvalisuse. Politsei kutsus meie andmetel maaomaniku tegevusega seoses kohale liini uuendamise töid teostav ettevõte.

Isik ähvardas läbi lõigata liinijuhtmete paigaldamiseks kasutatavat piloottrossi, tehes selleks ettevalmistusi. Trossi läbilõikamine tekitanuks ohu, et see langeb alla kokku 11 km ulatuses. Tross oleks võinud muu hulgas langeda pinge all olevatele elektriliinidele. Sama isik on püüdnud töid samas piirkonnas takistada ka varem. Saime hiljuti kohtult järjekordse kinnituse, et liini uuendamine on õiguspärane ja maaomanik ei tohi töid takistada.

Sünkroniseerimine ehk Venemaa võrgust eraldumine ja liitumine Mandri-Euroopa võrguga on oluline Eesti energiajulgeoleku ja varustuskindluse tagamiseks. Projekti käigus uuendab Elering kaks amortiseerinud elektriühendust Lätiga. Esimese ühenduse uuendamine lõppes tänavu suvel. Teise ühenduse ehk Viru-Tsirguliina elektriliini uuendustööd peavad lõppema 2024. aasta lõpuks. Eleringi seisukoht on, et suuri joonobjekte, sh elektriliine on kõige otstarbekam uuendada nende olemasolevas asukohas, sest see põhjustab kõige vähem häiringuid nii maaomanikele kui keskkonnale.

Vaadatud 6815 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...

See elektriliin on seal juba üle 50 aasta olnud ja Elering ei hakka kül ühe vinguva inimese pärast seda liini teise kohta ehitama.Need ehitus kulud oleksid üsna suured.Pealegi saab maaomanik taluvustasu.Maaomanikule on korduval selgeks tehtus seda lausa läbi kohtu.Ilmselgelt päädis töömeeste segamine politsei kutsumisega.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi