Võrumaa mees läks koeratoidule üle: kokkuhoid on hämmastav!

07.02.2024 11:30
Bruno Murel
Kommentaarid
13
Foto:

Võrumaa külakeses elav endine raamatupidaja Jaan (63) on enda jaoks avastanud koeratoidu. „See on tõeline kokkuhoid!” kiidab ta.

Mehe isuka tähelepanu on võitnud just purki pandud koerasööt. „Ühel päeval lugesin mingilt hinnasildilt, et lambaliha pruuni riisi ja porgandiga. Hind oli ainult 1.50 ligi poole kilo eest!” meenutab mees. „Siis avastasin muidugi, et tegu on koeratoiduga ja läksin edasi.”

Silt tekitas Jaanis tubli isukese lambaliha järele ja nii otsis ta üles inimloomadele mõeldud lambaliha konservi. „250-grammine väike topsik maksis 2,85! Unustage ära. Läksin tagasi koeratoidu juurde ja uurisin selle koostisosi lähemalt. Kõiksugu vajalikku ja tervislikku täis! Pistsin purgi korvi ja sellega muutsin oma elu,” sõnab ta tähendusrikkalt

Nüüdseks on tal mitmed purgid läbi proovitud ning praktiliselt kõik on Jaanile mokkamööda olnud. „Natuke soola ja pipart peale ning prassai vaesus ning elagu rikkus!” kiidab ta. Vaid korra on ta haledalt öökides pidanud oma purgi sisu metsloomadele loovutama. „Läksin ahneks ja ostsin euroga 575 grammi kaaluva ja Leedus tehtud koeratoidu erineva lihaga. Oi raisk! Kujutage palun ette kui sööte siseorganeid, mille sees on täitsa alles peaaegu lõpuni seeditud toiduained ehk maakeeli sitt! Sõin sõna otseses mõttes sitta!” kirub kutsatoidugurmaan.

Mees plaanib kindlasti oma elustiili jätkata ning on juba netipoest tellinud mitu kasti koerarõõmu. „Avastasin ka lemmikloomade puljongimüüja! Tema toodetega mekutamise jätan pühade peale kui on ka lapsi külla ooodata. Näiteks on saadaval põdraliha puljong – inimloomad ei saagi sellist asja kusagilt!”

Naabrinaine Rillel on Jaani soodsa ostukorvi asjus oma vaatenurk. „Inimestele mõeldud toidu võrra rohkem tassib see härrake omale koju õlut ja viina! Joob ja sööb mingit penide silo, miks sellest kirjutada? See ainult levib, sest kuna Jaanil on nüüd viina rohkem, meelitab see teisi joodikuid nagu kärbseid ligi. Nüüd on meil siin juba mitu vennikest pooleldi koeratoidul, et ikka rohkem tina saaks panna!”

 

Koeratoit pole inimestele mõeldud

Kuigi koeratoit on tehniliselt ohutu, on see spetsiaalselt koostatud koerte, mitte inimeste toitumisvajaduste rahuldamiseks. Inimese ja koera toitumisvajadused erinevad oluliselt ning koeratoit ei paku inimestele sobivat toitainete tasakaalu. Koeratoit, eriti kui peamine toitumisallikas, võib põhjustada inimestel alatoitumust ja muid terviseprobleeme.

Koeratoitu toodetakse inimtoiduga võrreldes teistsuguste standardite alusel. See võib sisaldada koostisosi, mida peetakse söödakõlblikuks ja mis ei sobi inimtoiduks. Need koostisained võivad olla madalama kvaliteediga, sealhulgas loomsete kõrvalsaaduste ja täiteainete kujul.

Lisaks on koeratoitude toitainesisaldus kohandatud koerte tervisele, keskendudes nende erivajadustele valkude, rasvade ja muude toitainete osas, mis erinevad inimeste vajadustest. Näiteks võib koeratoit olla rikastatud vitamiinide ja mineraalainetega kogustes, mis on koertele kasulikud, kuid võivad inimeste vitamiinide tasakaalu kõikuma lüüa. Näiteks sünteesivad koerad ise C-vitamiini ja seega ei vaja seda oma toidus, samas kui inimesed peavad puuduse vältimiseks seda tarbima.
Kuigi hädaolukorras võib koeratoit olla hea nälja peletamiseks, ei ole seda soovitatav pikema

Vaadatud 2513 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Ei ole midagi uut

80-ndatel Lääne-Saksamaal pandi ühel hetkel tähele, et koeratoidukonservide käive poes suurenes märgatavalt. Hakati vaatama, et kes seda ostavad ning selgus tõsiasi, et seda tegid sisserännanutest türklased. Liha on ju kvaliteetne, lisasid vaid vürtse ja muid sobilikke maitseaineid ning lasksid hea maitsta. Rahalin kokkuhoid tuntav.

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi