Endine märulipolitseinik kaklusvideost: kas neil pole isiku kinnipidamise väljaõpet?

17.11.2023 13:40
nt
Kommentaarid
0
Foto:

Endine märulipolitseinik Indrek (nimi muudetud, õige nimi toimetusele teada) vaatas Nelli Teataja palvel salvestist, kus üks mees võitleb mitme politseinikuga, sealhulgas kiireageerijatega.

"Teise video alguses on näha kuidas kiirreageerija seda isikut sakutab ja siis läheb too talle kallale. No selle materjali põhjal tekib küsimus, kas neil pole väljaõpet, kuidas isikut kinni pidada. Või on see väljaõpe ununenud?" küsib mees. Ta lisab, et kiirreageerijad saadetakse siis kui on agressiivne käitumine teada.
"Ega tohi rüseleda nii nagu poksiringis vaid pead kinni võtma ja ära väänama või kuidagi haardesse saama nii, et käerauad peale saaks panna. Soovituslik on maha ja kõhuli saada, mille nad lõpuks suure vaevaga muidugi saavutasid," sõnab ta.

Ta ei usu, et politseinikud liiga agressiivselt käitusid, pigem vastupidi. "Kui isik ei allu seaduslikele korraldustele ja muutub agressiivseks siis sa ei hakka keksima temaga vaid väänad ära! Paarimees peab alati julgestama ja aitama ka väänata. Siis on kahjustused nii kliendile kui ka politseiametnikule väiksemad."

Vaadatud 1176 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi