Jõuluüllatus? Ukrainas tegutseb väidetavalt juba vähemalt üks F-16 hävitajate eskadrill

25.12.2023 14:45
NT
Kommentaarid
2
Foto:

Lõuna-Ukrainas tulistat hiljuti alla neli Venemaa hävitajat SU-34 ja üks SU-30. Ametliku versiooni kohaselt tõi need alla Ukraina õhutõrje, kuid analüütikud arvavad teisiti.

Venemaa kaitseministeerium ja Z-blogijad hakkasid samal ajal teatama hoopis F-16 lennukite hävitamisest. Nagu idanaabrite sõjateadete puhul ikka, tuleb uudist lugeda vastupidi. Hävitati ilmselt siiski venelaste lennukeid, sest viimaste põhiliseks sihtmärgiks olnud Krõnkõ küla Dnepri idakaldal pole pärast vastavaid teateid ainsagi juhitava pommiga enam pihta saanud.

Ukraina sõjablogijad arvasid esialgu, et vene hävitajad tõi alla rindele samalahti lähemale toodud Patriot süsteem, kuid tänaseks on meelt muudetud. Väidetakse, et terve F-16 hävitajate eskadrill on juba paigutatud erinevatele Lääne-Ukraina lennuväljadele. See võib olla tõsi, sest Hollandi peaminister Mark Rutte kinnitas 22. detsembril telefonivestluses president Volodõmõr Zelenskõile, et Hollandi valitsus valmistub ette esimeste 18 hävitaja F-16 Ukrainasse tarnimiseks. Kuigi Rutte ei kinnitanud F-16 tarnimise ajakava, siis hiljutises Eesti kaitseministeeriumi strateegiadokumendis väideti samuti, et Holland, Taani, Norra ja Belgia on juba võtnud kohustuse annetada Ukrainale F-16 hävitajad enne 2023. aasta lõppu. Uue relvastuse tarnimisega Ukrainasse on aga üldjuhul sedasi olnud, et need on kohal enne sarnaseid avalikke teateid.

Ukraina ametlik pool ei eita, ega kinnita. "Inimesed tahavad uskuda, et need on Ukrainas. No vaenlane usub ja vaenlane „hävitab” neid,” kommenteeris Ukraina õhujõudude esindaja Juri Ihnat.

Vaadatud 875 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Uudiseid orkimaalt

Pizdec tuli tasahilju (nezametno ). 2024 tuleb orkide hävitamise aasta .

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi