ARVUSTUS: kitarrist Steve Hacketti Tallinna kontsert toetus Genesise menualbumile

08.05.2025 14:10
Ülo Külm, autori fotod
Kommentaarid
0
Foto:

Steve Hackett on legendaarne Inglise kitarrist ja laulja, keda teatakse eelkõige progeroki tippansambli Genesis kaudu. Oma käimasoleva Euroopa tuuriga, Steve Hackett - Genesis Greats, Lamb Highlights & Solo, jõudis ta taaskord Eestisse esinema. Meeleolukas kaheosaline kontsert toimus Alexela Kontserdimajas ja selle korraldas Live Nation Estonia.

Steve Hacketti seekordse Euroopa turnee marsruut kulgeb läbi Norra, Rootsi, Soome, Eesti, Saksamaa ja Hollandi.

Steve Hackett on varasemalt päris mitmel korral Eestit külastanud, esmakordselt kusjuures legendaarsel (ja esimesel üldse) Rock Summeril, 1988. aastal. Seal esines Hackett laval ainult akustilise kitarri saatel ja paljudele see nähtud kontsert liiga korda ei läinud.

Eelnevalt reklaamiti üritust vähe

Seekord ja mäletamist mööda eelmiselgi korral, oli Hackett laval koos oma viieliikmelise live bändiga ja andis kokkuvõttes korraliku ja põhjaliku ülipika kontserdi.

Kuna Steve Hacketti kontserdile eriti eelreklaami ei tehtud, siis täismaja loomulikult kokku ei tulnud. Kuigi parter oli suhteliselt rahvast täis.

Selgelt domineeris vanem generatsioon progressiivse rocki austajaid. Mis puutub avaliku elu tegelastesse, siis Hacketti kontserdil jäid silma tuntud kontserdikorraldaja Andreas Lukin ja muusik Lauri Laubre.

Endiselt kurseerib peamiselt Genesise radadel

Great to be here in Estonia! Aitäh!”, tervitas kitarriproff publikut kontserdi algusosas, kokkuvõttes ta liiga jutukas polnud, keskendus rohkem kitarri mängimisele. Igatahes väga vitaalne on Hackett endiselt, kuigi vanust tal juba seitsekümmend viis aastat!

Hoolimata sellest, et Steve Hackett on ammuilma sooloteel, baseerus kogu etteaste ikkagi enamjaolt just Genesise loomingul. Teatavasti oli Hackett Genesise kitarristiks aastatel 1971 – 1977, ta on mänginud kuuel Genesise tollasel stuudioalbumil.

Nagu tuuri nimestki järeldada võis, oli sel korral fookuses Genesise kunagine tippalbum “The Lamb Lies Down on Broadway” (1974), millelt ta enda sõnul lubas esitada “kaheksa lugu või kusagil nii”.

Palju tundmatuid lugusid

Ülejäänud materjal hõlmas peamiselt Hacketti soololoomingut ja lisaks veel mõningaid Genesise n.ö. tuntumaid lugusid. Kuigi muusikaliselt oli läbivaks jooneks muidugi eliitne progerokk, kandus kogu värk vahepeal kenasti ka bluusiväljadele ja isegi džässini välja.

Tähelepanuväärne. Kontserdi esimene osa, kestis alla tunni, sisaldas küll üksjagu huvitavaid/põnevaid lugusid, kuid väga paljud kuulajad ei teadnud neist varasemast mitte ühtegi või ei tundnud ära. Seega, Hacketti sooloplaadid ilmselgelt siin tuntud materjal pole.

The Devil´s Cathedral”, “These Passing Clouds” ja “Every Day” jäid mängukavas sisaldunud lugudest ehk rohkem meelde.

Kontserdi teine ja pikem pool meeldis rohkem

Kontserdi teine pool, kusagil poolteist tundi või isegi natuke rohkem, oli publiku enamiku jaoks palju olulisem, palju vägevam. Aplodeeriti valjult, Steve Hacketti auks seisti kohapeal püstigi.

Sest vanemad muusikasõbrad olid küllaltki hästi kursis “The Lamb Lies Down on Broadway” plaadiga ning jäid Hackett & Co. esitusega valdavalt rahule. “Äge! Väga professionaalne! Tasus igal juhul kohale tulla!”, kostus siit-sealt kontserdikülastajate arvamusi.

Kitarre vahetas korduvalt

Kuigi kogu lavaloleku ajal keskendus Hackett põhiliselt kitarrimängule, vahetas sealjuures kitarre vähemalt kolmel korral, võttis ta mitmetes lugudes laulmisegi ette. Siiski, põhivokalistiks on Hacketti praeguses meeskonnas Nad Sylvan, kes teenis publikult samuti korralikud aplausid välja.

Kui Hackett ise välja arvata, siis sellist “kohustuslikku soolotamist” shows suurt ette ei tulnud. Isegi lisalugude ajal sissepõimitud trummisoolo jäi lühikeseks.

Vaadatud 177 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi