Dan Brulé hingamis­kursuse läbinud Margit Gross: see oli elumuutev kogemus

14.04.2019 20:05
Müstilised lood
Kommentaarid
0
Foto:

Eestisse on taas saabumas Dan Brulé, kes annab siin 2.–7. maini intensiivkursuse. Kursuse läbinud Margit Gross räägib, kuidas tema teadliku hingamiseni jõudis ja hingamispraktikaid igapäevaelus kasutab.

Margit on ametilt jurist, kuid hingamispraktikat saab tema sõnul teha kõikjal: nõupidamistel, kolleegidega suhtlemisel, isiklikus elus, joogatades.

Margit, miks te läksite Dani koolitusele?
Minu esmane kokkupuude Daniga oli Mehhikos. See on tõesti müstiline lugu, kuidas ma sinna sattusin. Eestist pidi minema grupp inimesi. Kuna mul oli aega ja tegelesin joogaga, siis mõtlesin, et miks mitte. Mul polnud mingeid teadmisi sellest, kes on Dan. Ma lihtsalt tahtsin minna üksinda kuskile uusi vaimseid praktikaid tegema ja kuulutus lihtsalt sattus mulle ette Facebookis. Aga juhtus nii, et gruppi ei saadud kokku. Korraldaja ütles, et mine üksinda, Dan on nõus sind vastu võtma. Ma mõtlesin, et üksi Mehhikosse, naisterahvas, ja ma ei tea, kes see ameeriklane isegi on.
Arvasin, et see on vist natuke suur väljakutse. Aga korraldaja tuli minuga kaasa ja kahekesi läksimegi. See oli elumuutev kogemus. Ööbisin Mehhiko kõrbes telgis. Elekter oli vaid siis, kui paistis päike. Vahel oli ka soe vesi, aga kui polnud päikest, ei olnud ka sooja vett. Looduse rüpes hakkad tajuma iseennast ja seda, kuidas hingamine sind mõjutab. Saad vaadata enda sisse. Juba üks vabastava hingamise sessioon võib olla elumuutev. Minu jaoks on olnud mitmetel sellistel grupihingamistel ohoo-efektiga tulemusi. Olen jõudnud väga sügavate isiklike teemadeni, mille olin mingil viisil ära unustanud või blokeerinud.
Juba üks vabastava hingamise sessioon võib olla elumuutev.

Mida tähendab hingamine teie jaoks täna ja mida tähendas varem?
Varem oli hingamine midagi sellist, millele ma absoluutselt tähelepanu ei pööranud. See oli lihtsalt mingi keha automaatne tegevus, mis toimub niikuinii, kas me tahame seda või mitte. Kuna ma olin päris pikalt joogaga tegelenud, siis polnud hingamine minu jaoks midagi täiesti uut. Kõikvõimalikud jooga hingamispraktikad olid mulle varasemalt tuttavad. Ma teadsin, et hingamist kasutatakse selleks, et meelteseisundit muuta, mõtteid vaigistada, meditatsioonis olla või ka selleks, et energiat rohkem kehasse juurde saada. Peale Dani kursust läksin ma kindlasti hingamise usku. Öeldakse, et hingamine on uus jooga ja ma olen sellega absoluutselt nõus. Loomulikult on see komplekt erinevatest tegevustest. Ühte ei saa eraldada teisest. Hingamine on osa keha funktsioneerimisest.

Mida tähendab teadlik hingamine?
Oma raamatus „Lihtsalt hinga“ Dan kirjeldab, mis on hingamine tema jaoks: spirituaalne tegevus, ühenduse saamine iseendaga selle kõige sügavamas tähenduses, algsema, kõrgema minaga, ja ühenduse loomine universumiga või ka kogu selle infoväljaga, milles me kõik tegelikult viibime. Minu jaoks on hingamine see, mille kaudu esmajärjekorras oma igapäevaelu muuta. Näiteks saab hingamise abil suunata oma emotsioone. Jah, hingamise kaudu on ka võimalik pääseda ligi oma alateadvusele. Ja võib-olla nende teemade juurde, mille oled kuhugi väga sügavale oma sisse lukku pannud ega taha kuidagi selle kasti kaant avada.

Margit Gross töötab igapäevaselt ametnikuna. Vabal ajal annab ta yin-joogat Black Dog joogas. Margit on ise joogat praktiseerinud üle 8 aasta, õppinud süvendatult yin-joogat ning täiendanud end erinevatel teadliku hingamise ja hiina meditsiini kursustel.

Jätkub ajakirjas...Vaadatud 490 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi