Eesti inimene sööb 83 euro eest kuus?

04.12.2016 14:25
Nelli Teataja Illusteeriv foto: A. Pärtel
Kommentaarid
1
Foto:

Statistikaameti leibkonna eelarve uuringust selgus, et iga inimene kulutas mullu keskmiselt 395 eurot kuus. Sellest kõige rohkem läks toidule – keskmiselt 83 eurot. Linnas olid suuremad kulutused eluasemele, maal toidule ja alkoholita jookidele. Toidu puhul osteti kõige suurema summa eest lihatooteid (18 eurot), piimatooteid ja mune (14 eurot) ning teraviljasaadusi (13 eurot).

Erinevate riikide heaolu-, õnne- ja mis tahes muude kriteeriumite alusel jagunemist on uuritud palju.
Nüüd aga võtsid Eesti ajakirjandustudengid ette uurida kõikvõimalikke kõige-kõige-sid Eesti maakondade kaupa.
Tulemused on mõnevõrra üllatavad ning selgub, et Tallinnal pole peale pealinna tiitli üldse suurt millegagi hüpata. Kõige õnnelikumad inimesed Eestis elavat üldse Tartumaal!
Kõige haritumate inimeste poolest ruulib aga Hiiumaa ning kõige rohkem ministreid on tulnud Saaremaalt. Järgmised edukad „ministrilavad” on olnud Valgamaa ja Läänemaa, samas tehakse Valgamaal elaniku kohta kõige vähem kulutusi toidule, meelelahutustele ja viinale-suitsule.
Kõige rohkem autosid rahvastiku kohta on Põlvamaal, teisel kohal on selles tabelis Hiiumaa, kolmandal Võrumaa. Tallinnas-Tartus-Pärnus on autosid rahvastiku kohta suhteliselt vähem, nii et linnad on autostumise edetabelis tagaotsas.
Laulu ja tantsu armastatakse enim Läänemaal, kus Laulu- ja Tantsupeo SA analüüsist selgub, et iga kümnes inimene on aasta suuri­ma rahvakultuuriüritusega seotud.
Enim vorstisaiu süüakse Jõgevamaal, leivasööjate edetabelit juhib Saaremaa. Eesti toitumise uuringust selgus, et leiba söövad mehed rohkem kui naised. Kusjuures erinevus on ka vanuse lõikes – vanemad inimesed söövad leiba tunduvalt rohkem kui nooremad.
Kõige suurem kalmistute tihedus rahvastiku kohta asub Piirissaarel. Kunagisest 700 asukaga asumist on jäänud 30-40 elanikuga paik, mida ilmestavad kolm suurt ja kaunist surnuaeda.Vaadatud 2494 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...

tiit palju aga sööb 5800 kuupalgaga ja palju 300€ kuupalgaga

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi