Feng Shui näpunäited kodukujunduses

24.08.2020 11:05
Kalev Kuusik
Kommentaarid
0
Foto:

Feng shui (hiina keeles “tuul-vesi”) on mitu tuhat aastat vana ­Hiina ruumikorralduse meetod, mille eesmärk on saavutada ­inimese harmoonia ümbritseva keskkonnaga.

Selle põhimõtted pärinevad ­taoismist. Feng shui on tegelenud linnade, külade ja ehitiste paigutusega, lähtudes nähtamatust jõust, mis ühendab omavahel universumit, maad ja inimesi ja mida nimetatakse qi’ks ehk energiaks.
Feng shui harmoonia võti on loomuliku tasakaalu hoidmine igapäevases elus.

Nippe magamistoa ­kujundamiseks
Magamistoas tasub kasutada kunsti või pilte, et meelitada soodsat chi-energiat, järgides magamistoa jaoks konkreetseid feng shui-­reegleid. Traditsiooniline magamis­tuba on ju seotud abielusuhtega, mida võivad järgida ka paarisuhtes olevad kaaslased. Võib ka mõjutada väljavalitu otsimise osas. Ei tohiks jätta tähelepanuta, et lastel on feng shui magamis­toaga seotud kunstiobjektidest kasu näiteks tervises ja õppetöös.
Parim kunst magamistoas on see, mis tugevdab perekonnaseisu ja jagab õnnistusi. Edelaosa (maa element) valitseb romantikat ja armastust. Teie magamistoa ­kujunduse hulka võivad kuuluda seinamaalid, skulptuurid, pleedid ja feng shui teemadega esemed, näiteks kristall roosa kvarts või loomakujukesed. Armastuseõnne jaoks on arvukalt feng shui sümboleid. Valige kunstiteos, mis kajastab abielu õndsuse teemat. Paarisarvu sümbolite kasutamine on abielu ülim sümbol. Kui valitud maal või objekt ei ole paar, kasutage mehe ja naise ­vahelise ühenduse sümboliseerimiseks lihtsalt midagi neist. Topeltõnne sümbol on hiina tähtede paar ja tähistab topeltannuseid armastust ja õnne. Seda kasutatakse sageli pulmakaunistuste osana. Seda sümbolit kombineeritakse sageli teiste ­armastuse ja õnne sümbolitega. Tasub panna see magamistoa edela­nurka.
Armastajatepaari kuju: paar romantilisi linde näiteks istub oksal. See sobib ideaalselt öökapile. Võib ka olla seinapaneel, millel on kujutatud linnupaari.
Portselanpurk: Õnnesümboliga sinine ja valge portselanpurk antakse tavaliselt pulmakingina ja asetatakse magamistoa või elutoa ihaldatud edelanurka.
Linnud on võimas armastuse sümbol – Lind on hea sõnumitooja ehk abielujumal. Linnud on parim abieluarmastuse sümbol. Esitlege linde alati paarikaupa. Parim asukoht on magamistoa edelanurk.
Mandariinipardid: abielu ja armastuse parimate sümbolite hulkakuuluv sümboli võib öökapil asetada koos roosa kvartsi ehk armukristalliga. Maalidel, mis ripuvad magamistoa seintel vältige vee kujutamist, kuna vesi on magamistoa jaoks liiga yang ehk naiselik energia.
Fööniks: ühte kõige köitvamat armastuse sümbolit tasub kasutada samuti paaridena, näiteks fööniksi keraamiliste kujude või kasvõi valgustite paarina. Asetage öö­kapile või kinnitage kummuti mõlemasse otsa.
Draakon: Veel üks imeline ja võimas abielu sümbol, draakonit ja fööniksit saab kasutada käsitsi nikerdatud tahvlina või muul kujul kunstiteosena. See on hea valik voodi kohale paigutamiseks.
Armulinnud: maal lindude paarist on ideaalne kaunistus teie feng shui magamistoas.
Luiged: Luikede paar sümboliseerib abielu truudust ja õndsust. Valige erinevad kujukesed või maalid, kuid vältige vee kuvamist. Kutsuge luik õnne sümbolina oma armuellu.
Müstiline sõlm ehk põimitud kujund kaheksad tähendab armastuse õnne, õitsengut ja lõpmatust. See on täiuslik abieluarmastuse sümbol. Seda sümbolit kombineeritakse sageli teiste feng shui sümbolitega. Aseta see kummutile või öökapile.
Tuulekella mäng: see on kaunis ja kunstiline ning ühendab endas kaks feng shui sümbolit. Kui vajate feng shui ravimit kahe vastassuunalise ukse jaoks, võite sinna atraktiivse tuulekella riputada. Esteetilise nüansi loomiseks kasutage tuulekellal pöörlevat ventilaatorit, et luua meeldiv meloodia.

Magamistoa Feng Shui ­üksikute inimeste jaoks
Kui olete vallaline, võite kasutada samu sümboleid perekonnaseisu parandamiseks ja abieluõnne ligi meelitamiseks ning ellu romantilise armastuse toomiseks. Järgige samu juhiseid, mis eelpool antud. Täiendavad kunstiteosed ja muu kunst, mida võiksite kasutada oleks järgmine:
Roosast kvartsist esemed – see on feng shuis armastuse kivi. Pange oma magamistoa edelanurka kaks nikerdatud roosakvartsist südant.
Elevandid: magamistoa edelanurgas asuv elevantide paar meelitab truu väljavalitu. Veenduge, et elevandi lont on suunatud üles ja mitte kunagi alla. Mustvalge elevantidepaar sümboliseerib yin (naine) ja yang (mees). Kui soovite aktiveerida edelaosa (maa element), valige keraamilised või roosa­kvartsist elevandid.
Punased pojengid: suurepärane armastuse sümbol üksikule naisele, kes otsivad oma ideaalset kaaslast. Asetage pojengide maal või foto magamistoa edelanurka.
Virsikuõied: Aktiveerige oma armastussektor iidse virsikuõite ­rituaalse sümboli abil. Virsiku õitel arvatakse olevat võim hinge­sugulase ligimeelitamiseks.  
Hiina astroloogia sümbolloom: näiteks hobune või tiiger.
Siidile tikitud pilt, millel on lindude paar ja toetav magnooliaõis, on samuti suurepärane valik. Magnoolia on feng shui sümbol rahulolu ja puhtuse jaoks – ideaalne tõelise puhta armastuse sümbol.

Jätkub ajakirjas...Vaadatud 310 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jäta kommentaar
Korda turvakoodi