FOTO: Teatrimuuseumile anti üle unikaalne ese legendaarsest näidendist ’Armastus kolme apelsini vastu’

10.05.2024 13:15
NT
Kommentaarid
3
Foto:

Meie kultuuriajaloos märkimisväärse eseme autentsust kinnitasid üleandmisel kohal viibinud etenduse lavastaja ja Pantalone osatäitja Elmo Nüganen ning viimasel etendusel viibinud Ajaloomuuseumi juht Jaanus Rohumaa.

1991. aastal Ugalas lavale jõudnud „Armastus kolme apelsini vastu“ kujunes kiiresti kultuslavastuseks. Vaimukas, sõbralikult igapäevaelu pilav ning tohutu lustiga mängitud etendus on tänu Eesti Televisiooni salvestusele jõudnud erinevate põlvkondadeni ning on armastatud siiani.

Viimase etenduse lõpus toimus oksjon, kus publikle müüdi maha ka Toskaana nähtamatu juuksenõel. Tänu tollasele ostjale, kellest nüüd sai lahke annetaja, jõudis just sama juuksenõel muuseumisse.

Nähtamatut juuksenõela saab peagi näha Teatri- ja Muusikamuuseumi äsja avatud juubelinäitusel „Pöörased lood teatrist ja muusikast“, kus läbi saja muuseumikogus oleva eseme avatakse meie teatri- ja muusikalugu. Lavastusele „Armastus kolme apelsini vastu“ pühendatud vitriin täieneb saja esimese – nähtamatu museaaliga.

Allpool oleval fotol on Jaanus Rohumaa just annetajalt vastu võtnud nähtamatu Toskaana juuksenõela. Foto: Vahur Lõhmus

Vaadatud 3003 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
kes see

pederast veel on?

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi