FOTOD: Hara sadamas nähti tundmatut lendavat objekti!

05.09.2023 09:15
Reinart Maa
Kommentaarid
21
Foto:

Möödunud neljapäeval Hara sadamat külastanud Märt saatis Nellile foto, millele võib olla talletatud tundmatu lendav objekt.

Okupatsiooniajal Hara saare varju rajatud allveelaevade baas oli osa Hara lahel tegutsenud Nõukogude mereväe polügoonist nr1. Siinses akvatooriumis asus hüdroakustika uurimisjaam ja demagnetiseerimiskeskus - terve merepõhi oli täis kõiksugu andureid, antenne ja kaableid. Suurpeal monitooris protsesse terve sõjaväelinnaku täis inimesi. 

Nõukogude aja lõpuks oli siin uurimisel ja praavitamisel käinud kokku ligi 500 sõjalaeva. 

Helikopter ja lennuk välistatud, droon samuti

Tänaseks on Hara allveelaevasadamale jälle eluvaim sisse puhutud. Tegutsevad jahisadam, muuseum ja restoran. Salapärased objektid pole aga selle kunagise polügooni külastamist lõpetanud.  Nellile saadetud foto jäädvustati neljapäeval 24. augustil kell 13:12. “Tegin lihtsalt Austraalias elavale sõbrale pildi uue hingamise saanud Hara sadamast,” kommenteeribMärt, kes ise on pigem ufoskeptik kui tõsimeelne uskuja. “Sõber vastas kohe, et ohoo, pildil on tic-tac ufo. Hakkasin siis asja lähemalt uurima ja vahi värki, oligi kummaline ja üsnagi lennukas plärakas üleval paremal nurgas. Kontrollisin ka telefoni objektiivi aga see oli puhas ja veatu nagu saunas käinud naise pea. Helikopteri ja lennuki välistaks ka, sest oli vaikne ja rahulik. Millega tegu, ei tea!  Las ekspredid tegelevad. Kuju on küll nagu kalmaaril või konnal aga õhku jääb siiski küsimus, kust need sinna taevasse siis said?” 

Välistada ei saa midagi

Nelli teataja pöördus ka paari ufoentusiasti poole, kes lahkelt arvamust avaldasid. Ja nagu arvata oli, ei saa antud juhul välistada kumbagi versiooni: tegemist võib olla nii tehisliku tundmatu objektiga, kuid miks mitte ka mõne satikaga, mis pildistamise hetkel mööda lendas. Ühele eksperdile meenutas see Colorado Springis videolingile jäänud kalmaarikujulist tundmatut lendavat objekti.

 

MIS ON TIC-TAC UFO?

"Tic-Tac UFO" on mitteametlik termin, mida kasutatakse kirjeldamaks salapärast objekti, mida täheldati 2004. aastal Ameerika Ühendriikide mereväe pilootide poolt. Objekt oli ovaalse kujuga ning liikus äärmiselt kiiresti ja manööverdavalt. Sellel puudusid nähtavad tiivad, mootorid või väljaulatuvad osad. Termin "Tic-Tac" tuleneb sarnasusest populaarse kommi nimega Tic Tac'iga ning "UFO" tähendab "tundmatut lendavat objekti". Selle sündmuse üksikasjad on olnud avalikkuse ja ufoloogide huviorbiidis ning seda on kasutatud argumentina, et toetada hüpoteesi välisplaneetidelt pärit tehniliselt arenenud tsivilisatsioonide külastuste kohta Maale.

 

Vaadatud 11534 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Jan

Rauli seemepurse see ju peale vahtu pumpamist...

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi