FOTOD: Meremess on enamat kui ainult meremeeste pidu

15.03.2024 16:05
Ülo Külm, autori fotod
Kommentaarid
5
Foto:

Eelmisel nädalal toimus Eesti Näituste Messikeskuses kolmel päeval Meremess. Sel aastal kindlasti oodatust suurem, kuid külastajaid väga palju näha polnud. Pilet messile maksis viisteist eurot.

Paadimess. Kuid milleks sinna minna, kui endale mõnda meresõiduvahendit osta ei jaksa? Hinnad on juu tohutud, lihtsamadki paadid-kaatrid on ülikallid.”, arvas hea tuttav, kes lihtsalt niisama, vaid “paatide” ilu nägemiseks, nende imetlemiseks, kohale ei läinud.

Ei piirdunud ainult paatidega

Muidugi ei piirdunud Meremess tegelikult ainult paatidega. Erinevatest boksidest (oli välismaiseidki) leidis nii võimsaid (paadi)mootoreid, purjejahte, lisavarustust, kajakke, veespordivahendeid, sukeldumis-ja kalapüügivarustust, paadihaagiseid, navigatsioonivahendeid, SUP-aerulaudu jne.

Kõigi nende kohta jagasid huvilistele täpseid selgitusi oma ala spetsialistid.

Tutvumisvõimalus erinevate mereorganisatsioonidega

Lisaks mitmekesisele valikule meretehnoloogiast ja -seadmetest, kaasaegsetest navigatsioonisüsteemidest, võis messil tutvuda ka uusimate arengutega mereturvalisuse valdkonnas ning sinna kõrvale avastada põnevat meelelahutust, mis on seotud merekultuuri ja -traditsioonidega.

Samuti Oli Meremessil suurepärane võimalus tutvuda erinevate mereorganisatsioonide ja -ühendustega. Messil tutvustas õppimisvõimalusi ka Eesti Väikelaevajuhtide Kool.

Rohkem kui pelgalt meremeeste pidu

Ühesõnaga võiks kokkuvõttes öelda, et Meremess oli rohkem, kui lihtsalt meremeeste pidu. See oli elav kohtumispaik, kus ühinesid mitmekesised kogukonnad ja ideed, mida sidus ühine kiindumus vee vastu. Meremessi brožüüris öeldi igatahes toimunu kohta väga tabavalt - Nagu väikesadam, kuhu jõuavad paadid eri paigust, lastiks huvitavad inimesed, kel igaühel oma lugu edasi rääkida...

Vaadatud 1678 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
Meremessi meeletused

Samasooiharad imetlesid Evinrude paadimootorite sumpse...

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi