FOTOD: Oleme Soomele järgi jõudnud? Vaata, mida põhjanaabrid festivali söögi-joogi eest küsivad!

24.06.2024 12:45
Ülo Külm, autori fotod
Kommentaarid
3
Foto:

Praktiliselt väljamüüdud Helsinki City Festivalil toitlustati kümneid tuhandeid külastajaid. Kas hinnad on seal krõbedamad kui meil?

Keskmise prae hind jäi hõimuvellede üritusel 12 ja 16 euro vahele, mis on sama või väiksemgi kui siinpool lahte. Tavalise hotdogi eest küsiti lausa 7,5 eurot. Valik oli lai ja oli näha, et tegijad polnud mingid põlve otsas meisterdajad. Esindatud oli Tai toit, Itaalia, kuid ka Gruusia ja Ukraina. Tegelikult ukrainlased müütasid vist peamiselt oma Obolon õlut, mille purgike maksis kümme (!) eurot.

Õlled maksid festivalil 8,5 eurot, siidrid 9 eurot ja klaasike veini kaksteist eurot. Pudeli vee eest tuli välja köhida tervelt neli eurot. Eestlase jaoks kallivõitu joogihindu leevendas see, et enne festivalialale sissepääsu jagati rahvale täiesti tasuta 0,33 Coca-Cola Zero purke ja miniformaadis Nick’s proteiini tahvleid.

Soomlastele pole sellised hinnad muidugi nii karmid taluda ja järjekorrad olid kõikde lettide ees. Teatavasti on sealne keskmine netopalk 2700 eurot, meil aga 1560.

Vaadatud 4857 korda

Ole esimene, kes kommenteerib...
eesti

on paras peldikusse!!!

Jäta kommentaar
Korda turvakoodi